Lyon prehral druhý zápas za sebou, Nantes znížilo hrozbu zostupu

Kalifa Coulibaly (vpravo) z FC Nantes - ilustračná fotografia.
Kalifa Coulibaly (vpravo) z FC Nantes - ilustračná fotografia. (Autor: Thibault Camus SITA/AP)
Sportnet|12. apr 2019 o 23:37

Dijon hral s Amiens bez gólov.

PARÍŽ. V piatkovom súboji 32. kola francúzskej Ligue 1 remizoval domáci Dijon s Amiens bez gólov.

Zápas bol však dočasne prerušený po tom, čo sa kapitán hostí Prince-Desir Gouano stal terčom rasistických urážok.

"Sme v 21. storočí a čo sa deje, je neakceptovateľné. Nech zvíťazí láska," napísal Gouano na twitteri. Zápas zastavili na približne 5 minút pred koncom, keď hráč tmavej pleti Gouano bol zasiahnutý nevraživosťou domácich fanúšikov.

"Rasizmus nemá miesto na futbalových štadiónoch. Vyjadrujeme plnú podporu nášmu kapitánovi," znie stanovisko tímu Amiens na twitteri. Amiens je v tabuľke Ligue 1 šestnásty, Dijon o dve priečky nižšie na zostupovom mieste.

V druhom zápase piatkového programu prehrali hráči Lyonu na ihrisku Nantes 1:2. Rozhodujúci gól strelil v 83. minúte Limbombe.

Hostia po tom, čo nestačili na Dijon, prehrali už druhý zápas za sebou. Stále sa však nachádzajú na 3. mieste Ligue 1, Nantes je na 15. priečke.

Ligue 1 - 32. kolo:

FCO Dijon - SC Amiens 0:0

ČK: 90.+1 Gnahore (Amiens)

Nantes - Lyon 2:1 (1:1)

Góly: 11. Coulibaly, 83. Limbombe - 41. Terrier

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Lyon prehral druhý zápas za sebou, Nantes znížilo hrozbu zostupu