V Montpellieri padlo až sedem gólov, Lille znížilo stratu na lídra

Momentka zo zápasu francúzskej Ligue 1.
Momentka zo zápasu francúzskej Ligue 1. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. nov 2020 o 18:19

V nedeľu zvíťazili aj Nimes a Lens.

PARÍŽ. Futbalisti Montpellieru zvíťazili v nedeľňajšom zápase 11. kola francúzskej Ligue 1 nad hráčmi Štrasburgu 4:3. Vyhrali tretí zápas po sebe a posunuli sa na priebežnú štvrtú priečku ligovej tabuľky.

Montpellier viedol už v 13. minúte dvojgólovým rozdielom, ale následne sa hosťom podarilo vyrovnať. Po prvom polčase bolo skóre nerozhodné 3:3, a tak súboj rozhodol až presný zásah Gaëtana Labordeho v 68. minúte.

Na víťazstvo sa poriadne natrápili aj hráči Olympique Lyon. O zisku ich troch bodov na pôde Angers rozhodol v 80. minúte Tino Kadewere.

Naopak, Lille si poradilo s Lorientom jednoznačne 4:0. Hrdinom zápasu bol turecký záložník Yusuf Yazici, ktorý strelil dva góly a na ďalší prihral.

Aj vďaka tomu znížil Lille svoju stratu na vedúci Paríž St. Germain. Aktuálne má francúzsky majster k dobru len dva body, keďže v piatok podľahol Monaku 2:3.

Ligue 1 - 11. kolo:

• OSC Lille - FC Lorient 4:0 (1:0)

Góly: 29. a 51. Yazici, 57. Luiz Araujo, 90. David

• Angers SCO - Olympique Lyon 0:1 (0:0)

Gól: 80. Kadewere

• HSC Montpellier - Racing Štrasburg 4:3 (3:3)

Góly: 13. a 31. Delort, 8. Mendes, 68. Laborde - 22. Lala (z 11 m), 26. Diallo (z 11 m), 45. Ajorque

• FC Nantes - FC Metz 1:1 (1:1)

Góly: 29. Kolo - 45.+4 Leya (z 11 m)

• Dijon FCO - Racing Lens 0:1 (0:1)

Gól: 23. Kalimuendo

• Stade Reims - Nimes Olympique 0:1 (0:0)

Gól: 62. Ripart (z 11 m)

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»V Montpellieri padlo až sedem gólov, Lille znížilo stratu na lídra