Škriniar vstúpil do Ligy majstrov prehrou. Hviezdny PSG iba remizoval

Milan Škriniar.
Milan Škriniar. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|15. sep 2021 o 22:57 (aktualizované 15. sep 2021 o 23:39)

Moldavský nováčik mal víťaznú premiéru.

BRATISLAVA. Futbalisti Paríža St. Germain remizovali vo svojom prvom zápase Ligy majstrov 2021/2022 na ihrisku FC Bruggy 1:1.

V šlágri stredajšieho programu zvíťazil Real Madrid v Miláne nad Interom 1:0, slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral za domácich celý zápas.

Hrdinom večera bol Sebastian Haller z Ajaxu Amsterdam, ktorý sa na triumfe holandského majstra na ihrisku Sportingu Lisabon 5:1 podieľal štyrmi gólmi.

Parížania nastúpili v útoku s triom Neymar, Lionel Messi, Kylian Mbappé a po prihrávke Mbappeho otvoril skóre Anders Herrera. Mbappé mal aj ďalšiu šancu po prihrávke Messiho, ale nedal.

Vzápätí domáci vyrovnali po rýchlom protiútoku, ktorý zakončil Vanaken. Už o pár minút trafil Messi brvno, hostí potom zachránil Navas, keď zlikvidoval strelu De Ketelaereho.

Inter bol proti Realu lepším mužstvom, ale nepremenil niekoľko šancí. V jednej sa ocitol aj Škriniar, no najväčšie mal útočník Edin Džeko. O triumfe Realu napokon rozhodol tesne pred koncom striedajúci Rodrygo.

Hrdinom stredajšieho večera bol útočník Ajaxu Sebastian Haller. Hráč z Pobrežia Slonoviny dal prvý gól už v 2. minúte a o sedem neskôr pridal aj druhý. Paulinho potom síce znížil, ale skóre polčasu uzavrel Steven Berghuis.

Po prestávke dal Paulinho aj druhý gól ale VAR odhalil ofsajd. Slovo si potom zobral opäť Haller, ktorý najskôr zavŕšil hetrik a neskôr dal aj svoj štvrtý gól v zápase.

Hetrikom sa blysol aj Christopher Nkunku z Lipska. Ani jeho tri góly však nepomohli nemeckému vicemajstrovi na ihrisku Manchestru City, domáci triumfovali 6:3.

Liverpool prehrával s milánskym AC 1:2, ale po prestávke zásluhou Mohameda Salaha a Jordana Hendersona otočil skóre.

Salah predtým v prvom polčase nepremenil pokutový kop.

Liga majstrov - skupinová fáza - 15. september:

A-skupina:

Club Bruggy - Paríž St. Germain 1:1 (1:1)

Góly: 27. Vanaken - 15. Herrera

Manchester City - RB Lipsko 6:3 (3:1)

Góly: 16. Ake, 28. Mukiele (vl.), 45.+2 Mahrez (z 11 m), 56. Grealish, 75. Cancelo, 85. Gabriel Jesus - 42., 51. a 73. Nkunku

C-skupina:

Sporting Lisabon - Ajax Amsterdam 1:5 (1:3)

Góly: 33. Paulinho - 2., 9., 51. a 63. Haller, 39. Berghuis

Besiktas Istanbul - Borussia Dortmund 1:2 (0:2)

Góly: 90.+4 Montero - 20. Bellingham, 45.+3 Haaland

D-skupina:

Inter Miláno - Real Madrid 0:1 (0:0)

Gól: 89. Rodrygo

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Šeriff Tiraspoľ - Šachtar Doneck 2:0 (1:0)

Góly: 16. Traore, 62. Yansane

Domov»Futbal»Liga majstrov»Škriniar vstúpil do Ligy majstrov prehrou. Hviezdny PSG iba remizoval