Mak si Ligu majstrov nezahrá, Ferencváros prehral aj doma

Momentka zo zápasu Ferencváros - Young Boys Bern.
Momentka zo zápasu Ferencváros - Young Boys Bern. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. aug 2021 o 23:08

Slovenský futbalista nastúpil až v závere.

BRATISLAVA. Futbalisti maďarského majstra Ferencvárosu Budapešť neuspeli v play off Ligy majstrov. So švajčiarskym Young Boys Bern prehrali na jeho pôde 2:3 a rovnaký výsledok sa zrodil aj v metropole Maďarska.

Hráči z Bernu si milionársku súťaž zahrajú druhýkrát v histórii. V sezóne 2018/2019 neuspeli v konkurencii Manchestru United, Valencie a Juventusu Turín. Celkovo získali štyri body, pričom zdolali len taliansky klub.

V drese zdolaného tímu nastúpil v 86. minúte slovenský reprezentant Róbert Mak. Za krátky čas sa prezentoval dvoma centrami do šestnástky hostí, no oba dokázal spacifikovať brankár David von Ballmoos.

V skupinovej časti Ligy majstrov nebude chýbať Benfica Lisabon. Po domácej výhre 2:1 jej na štadióne holandského PSV Eindhoven stačila aj remíza 0:0. Hostia pritom hrali od 32. minúty bez vylúčeného Lucasa Veríssima.

Do posledných sekúnd sa bojovalo o postup v Bulharsku, ale domácemu Ludogorcu Razgrad výhra 2:1 nad Malmö FF nestačila. Švédsky klub totiž v súčte oboch zápasoch strelil o gól viac.

/prvý zápas 0:2, postúpilo Malmö/

Ferencváros Budapešť - Young Boys Bern 2:3 (2:1)

Góly: 18. Wingo, 27. R. Mmaee – 5. Zesiger, 56. Fassnacht, 90+3. Mambimbi, ČK: 64. Laidouni (Ferencváros) po druhej ŽK

/Róbert Mak (Ferencváros) hral od 86. minúty/

/prvý zápas 2:3, postúpil Young Boys Bern/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Mak si Ligu majstrov nezahrá, Ferencváros prehral aj doma