Lewandowski by si chcel zahrať v Premier League

(Autor: SITA/AP)
SITA|14. okt 2013 o 20:49

Poľský útočník pripustil, že z Borussie Dortmund možno neprestúpi do Bayernu Mníchov.

LONDÝN.Robert Lewandowski sa vyjadril, že nie je celkom isté, či po sezóne posilní konkurenčný Bayern Mníchov.

Predchádzajúce správy prinášali zaručené informácie, že 25-ročný zakončovateľ je na lane Bavorov, ktorí vo finále Ligy majstrov vo Wembley zdolali práve tím tohto poľského zakončovateľa. Avšak Lewandowski, ktorý bude ťahať ofenzívu svojej krajiny v utorňajšom stretnutí kvalifikácie MS vo Wembley proti domácemu Anglicku, sa vyjadril, že nikdy nebol spätý s Bayernom a rád by si zahral anglickú Premier League.

"V januári môžem podpísať kontrakt s hociktorým klubom. Nikdy som nepovedal, že to bude práve Bayern," povedal pre pondelkové vydanie bristkého Daily Telegraph a dodál: "Došlo k nedorozumeniu. Je síce pravda, že som mal príležitosť osobne hovoriť so Sirom Alexom Fergusonom, ale prestup sme nespomenuli. Jedného dňa by som si veľmi rád zahral v Premier League. Bola by to skvelá skúsenosť."

Lewandowski následne priznal, že už raz odmietol možnosť pôsobiť v najvyššej anglickej súťaži, do ktorej ho pred tromi rokmi lákal vtedajší kouč Blackburnu Rovers Sam Allardyce. "Áno, bola tu ponuka zo strany Blackburnu, ale napokon som sa rozhodol pre Dortmund, ktorý mi dal lepšiu šancu zlepšovať sa," dodal poľský reprezentant.

Súvisiace články