+ 1:23,8 m (3)

17.

Markus Sklenárik

+ 1:41,4 m (4)

OSRBLIE. Poliak Jan Gunka triumfoval v superšprinte juniorov na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v Osrblí.

Vo finále dosiahol čas 21:19,2 minúty a víťaza kvalifikácie Matiju Legoviča prevýšil o viac než 10 sekúnd.

Chorvát napokon skončil až tretí, striebro získal Ukrajinec Sergij Suprun, ktorý bol o sekundu rýchlejší.

Do finále sa prebojovala trojica Slovákov. Najlepšie, na 9. pozícii, skončil Jakub Borguľa, ktorý si oproti kvalifikácii polepšil o šesť priečok.

Medailisti zo superšprintu juniorov na MS v letnom biatlone 2023.
Medailisti zo superšprintu juniorov na MS v letnom biatlone 2023. (Autor: Igor Stančík)

Počas pretekov mohol pomýšľať i na medaily, po treťom kole bol totiž druhý. Na strelnici však urobil tri chyby, následne spomalil a v záverečnej streľbe chyboval dvakrát.

Zo strelnice odišiel deviaty a na tejto priečke prišiel aj do cieľa. Jeho krajania Benjamín Belicaj a Markus Sklenárik obsadili 14., respektíve 17. miesto.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Superšprint zvládol najlepšie Borguľa, o lepšie pozície ho pripravila zlá streľba