Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Lennona napadol počas zápasu fanúšik Hearts

SITA|12. máj 2011 o 09:42

Trénera futbalistov Celticu FC Neila Lennona napadol počas stredajšieho zápasu škótskej Premier League na ihrisku Hearts (3:0) jeden z fanúšikov domáceho tímu.

EDINBURGH.

V 49. min po druhom presnom zásahu hostí preliezol muž blízko striedačiek oboch tímov ochrannú bariéru, prebehol niekoľko metrov a vo výskoku kopol do 39-ročného kouča "katolíkov" Lennona.

Pri svojom útoku sa pošmykol a spadol na zem, kde ho okamžite zadržali usporiadatelia a policajti. Tí mu v priebehu niekoľkých sekúnd nasadili na ruky putá, odvliekli ho do útrob štadiónu a neskôr zatkli. Tréner Celticu, ktorý pred necelým mesiacom dostal poštou listovú bombu, sa pri tomto incidente nezranil.

"Hearts je klub, ktorého zásady sú výlučne futbalové. Takéto záležitosti do neho rozhodne nepatria. Urobíme všetko pre to, aby sme spoločne s políciou celý útok vyšetrili a vinníkov riadne potrestali," uvádza sa vo vyhlásení "srdiečok", za ktorých odchytal celý stredajší zápas slovenský brankár Marián Kello.

Neil Lennon, ktorého zverenci sa po triumfe v Edinburghu dotiahli pred záverečným ligovým kolom na lídra a mestského rivala Rangers rozdiel jediného bodu, po stretnutí nekomunikoval s médiami. Na margo celého incidentu sa však vyjadril jeho asistent Johann Mjällby.

"Totálna hanba. Všetci sme boli veľmi šokovaní. Ten chlap predsa mohol mať v ruke čokoľvek," netajil svoje rozčarovanie bývalý švédsky reprezentant, podľa ktorého bol Lennon po útoku domáceho fanúšika v poriadku, no v riadnom šoku.

Súvisiace články