Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Lampard nevylúčil MLS, v prvom rade chce hrať

Frank Lampard oslávi 35. narodeniny. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 4. jún 2014 o 08:44

Frank Lampard zastúpi v najbližšom prípravnom zápase na pozícii kapitána Stevana Gerrarda.

MIAMI GARDENS. Frank Lampard dal po trinástich rokoch zbohom londýnskej Chelsea a aj počas tréningového pobytu s anglickou futbalovou reprezentáciou na Floride zvažuje svoje ďalšie možnosti.

Jednou z nich je účinkovanie v severoamerickej MLS. Rozhodnutie však nemieni oznámiť skôr ako po návrate z majstrovstiev sveta.

Cíti sa fit a sviežo

"Amerika je jedna z ciest, nerobím s tým tajnosti. Ale obzerám sa aj po ďalších možnostiach. Na prvom mieste je podmienka, aby som hral futbal. Cítim sa fit a sviežo, futbalom sa zabávam. Ešte by som si rád pár rokov zahral."

"Nemôžem vám povedať, v akej fáze sú moje úvahy," povedal stredopoliar, ktorý počas šampionátu oslávi 35. narodeniny (20. júna). Za Chelsea odohral 648 zápasov, strelil 211 gólov.

Starosti s hľadaním nového pôsobiska ustupujú na najbližší mesiac reprezentačným povinnostiam. V stredajšom prípravnom zápase s Ekvádorom zastúpi Lampard v pozícii kapitána Stevena Gerrarda. Predchádzajúce dve stretnutia presedel na lavičke.

Ak vyhrajú, možno ukončí kariéru

"Netrápim sa meditovaním nad tým, či budem striedať, alebo nastúpim v základe. Urobím maximum, aby som vždy hral od začiatku, ale rešpektujem rozhodnutie trénera. Ako skúsený hráč hľadím na svoju úlohu v tíme v širších súvislostiach."

"Mal by som najmä dohliadať, aby sa veci uberali správnym smerom. Už som bol na dvoch šampionátoch a nedopadlo to práve najlepšie," pripomenul Lampard a dovolil si aj drobný úlet:

"Ak to celé vyhráme, možno zavesím kopačky na klinec. Ale takéto slová nevravím rád. Milujem futbal. Zjavne sa blížim ku koncu kariéry. Väčšina anglických hráčov balí kufre po tridsiatke. Mne práve posledných pár rokov prinieslo najväčšiu radosť z hry."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.