Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Lamoriello sa stal generálnym manažérom Toronta

SITA|Publikované 24. júl 2015 o 06:35

Lamoriello spojil svoju funkcionársku kariéru v NHL doteraz len s New Jersey,

TORONTO. Novým generálnym manažérom klubu hokejovej NHL Toronto Maple Leafs sa stal Lou Lamoriello, ktorý nedávno opustil po 28 rokoch rovnaký post v New Jersey Devils.

U doterajšieho zamestnávateľa pred prijatím pracovnej ponuky v Kanade rezignoval na pozíciu prezidenta hokejových operácií Devils.

Lamoriello spojil svoju funkcionársku kariéru v NHL doteraz len s New Jersey, kde v istých obdobiach pôsobil aj ako tréner. V Toronte má vrátiť tím na výslnie NHL, Maple Leafs v súčasnosti patria výsledkami medzi priemer ligy a na Stanleyho pohár čakajú od roku 1967.

Do pozície šestnásteho generálneho manažéra klubu z Toronta ho vymenoval prezident Brendan Shanahan. Nahradil Dava Nonisa, ktorý sa lúčil po tom, ako tím skončil na 27. mieste v hodnotení ligy v uplynulej sezóne.

"Celý život má sprevádza jedna vec – túžba po víťazstvách. Tým, že v Toronte sú aj Brendan Shanahan a tréner Mike Babcock, jediná vec, ktorá môže nastať, je úspech. Víťazíte nie preto, že o tom hovoríte, ale preto, že robíte veci, ktoré vedú k výhram," povedal Lamoriello, za ktorého uvoľnenie podľa Sportsnet zaplatili Maple Leafs prepustením jedného treťokolového výberu v niektorom z draftov v rokoch 2016 až 2018.

Brendan Shanahan predstavil nového generálneho manažéra Toronta Maple Leafs.

Sedemdesiatdvaročný Lamoriello opustil v máji pozíciu generálneho manažéra Devils, bol najdlhšie slúžiacim mužom na tomto poste v lige. Nahradil ho Ray Shero.

Za 28 sezón pod jeho taktovkou získali Devils trikrát Stanleyho pohár, päťkrát vyhrali Východnú konferenciu a deväťkrát svoju divíziu. Informácie zverejnil web NHL.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.