Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Lamač novým trénerom Iuventy

SITA|Publikované 18. feb 2009 o 15:27

Novým kormidelníkom hádzanárok Iuventy Michalovce sa stal Roman Lamač, ktorého vedenie klubu predstavilo na stredajšej tlačovej besede.

MICHALOVCE. Novým kormidelníkom hádzanárok Iuventy Michalovce sa stal Roman Lamač, ktorého vedenie klubu predstavilo na stredajšej tlačovej besede ako nástupcu v pondelok odvolaného Michala Lukačína.

Štyridsaťročný Lamač (nar. 26. 4. 1968) od začiatku uplynulého roka pôsobil v Iuvente ako šéftréner mládeže, od jesene je zároveň koučom reprezentácie junioriek SR, s ktorými ho čaká kvalifikácia ME 2009. Bývalý úspešný hráč Lamač predtým trénersky pôsobil v Tatrane Prešov, kde družstvo mužov priviedol k majstrovskému titulu v sezóne 2006/2007.

Ako je známe, napriek líderskému postaveniu v tabuľke spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) správna rada michalovského klubu na pondelkovom večernom zasadnutí rozhodla po sérii nepresvedčivých výkonov družstva ukončiť spoluprácu s Michalom Lukačínom a vedením tímu dočasne poverila jeho asistenta Petra Szöllösiho.

Michalovčanky si v ostatnom čase na svoje konto pripísali niekoľko prehier, keď najprv nestačili vo finále Slovenského pohára na ŠKP Bratislava (23:26), nasledovalo iba jednogólové víťazstvo v domácom prostredí v prvom zápase osemfinále PVP nad nórskym Levangerom (29:28), potom prišiel interligový debakel v Olomouci (20:31 - najvyššia prehra vo WHIL) a napokon nezdar v odvete na palubovke Levangeru (13:19) znamenajúci vyradenie z pohárovej Európy.

Súvisiace články