Lafrenière strelil prvý gól v kariére. Po siedmich zápasoch

Oh My Hockey|29. jan 2021 o 08:07

Alexisa Lafrenièrea s debutovým gólom predbehol jeho nemecký sok Tim Stützle. Hold, niekedy sa stane, že sa ako prvá nepresadí draftová jednotka, ale trojka. Gól "Lafa" však bol iba otázkou času. Čas dozrel, "trefa" prišla dnes.

A chutila o to viac, že mala príchuť dvoch bodov. Alexis Lafrenière v predĺžení prekonal Linusa Ullmarka po vynikajúcej prihrávke od Colina Blackwella a uzavrel konečný stav na 3:2 pre New York Rangers. Nebol to len prvý gól, ale i prvý bod jeho kariéry.

"Mal som veľa dobrých šancí a chcel som v nich pokračovať, vedel som, že raz to tam padne," reagoval po zápase. "O to som sa pokúšal, dobýjal som bránu, až mi prišla skvelá prihrávka od Blackieho, ponúkol mi v podstate prázdnu bránu. Padol mi zo srdca obrovský kameň. Keď som videl puk vletieť dnu a spoluhráčov na ľad, bol to poriadne špeciálny moment."

Alexis si v dnešnom stretnutí pripísal štyri strelecké pokusy. Dokopy ich v sezóne má už 13. Na ľade strávil 15 minút a 27 sekúnd. Z gólu sa veľmi radovali jeho spoluhráči, Laf si ich získal aj svojím odhodlaním.

"Samozrejme, každý rozpráva o jeho svetovom talente, ale tento chalan má guráže na rozdávanie," povedal o ňom hlavný tréner, David Quinn. "Nezaujíma ma, či je prvou alebo 271. voľbou, skrátka je to odhodlaný mladík, s ktorým chcete spolupracovať."

S Lafrenièrom zaujal aj ďalší nováčik, gólman Igor Šesťorkin. Pochytal 23 striel súpera. Pred začiatkom ročníka ho mnohí pasovali do roly víťaza Calder Trophy, ale úvodné predstavenia mladého Rusa boli skôr priemerné. Dnes ukázal zlepšenie.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Lafrenière strelil prvý gól v kariére. Po siedmich zápasoch