Lafrenière možno začne budúcu sezónu v Európe

Oh My Hockey|29. máj 2020 o 08:31

Situácia je, aká je. Dobre vieme, že pri riešení, ktoré ponúka a chce zrealizovať Národná hokejová liga ohľadne pokračovania ročníka 2019/20, sa štart tej novej pravdepodobne bude musieť posunúť. Čo ale bude s tými, čo k hokeju nepričuchli od februára/marca?

V prípade draftových nádejí je čakanie dlhé. Bettman nevylúčil dokonca možnosť, že sa sezóna 2020/21 začne až na nový rok zápasom Winter Classic. Taká dlhá pauza od súťažného hokeja by si však mohla vyžiadať svoju daň. Aj v prípade Alexisa Lafrenièra, hoci so skoro stopercentnou istotou bude jednotkou draftu, môže vynútená stopka urobiť svoje.

Podľa Boba McKenzieho z TSN je situácia veľmi nejasná: "Kde bude Alexis Lafrenière hrať na jeseň, ak sa sezóna NHL do januára nezačne a draft nebude skôr ako v októbri či novembri? Bude sa hrať CHL? A čo AHL? Momentálne skrátka nevieme."

Možnosť je aj Európa. Lafrenière by možno zakotvil na hosťovaní vo Švajčiarsku, kde pred draftom strávil jednu sezónu aj Auston Matthews. "Emilie Castonguay, jeho agent, sa rozhliada po všetkých možnostiach, čo znamená aj sledovanie európskych líg a či budú hrať v septembri a októbri."

Dátum draftovej lotérie je 26. jún, ale to, kedy sa uskutoční draft samotný, je stále nejasné. Lafrenière by mal byť jeho jednotkou, čo znamená, že o jeho novom pôsobisku budeme na 99% vedieť už po draftovej lotérii. Najväčšie šance na jeho zisk majú Detroit Red Wings či Ottawa Senators.

Nachádzate sa tu:
Domov