Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Borbélymu vyšla premiéra na lavičke Slovenska. Zdolal majstrov sveta

Ladislav Borbély. (Autor: TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
SITA|9. máj 2019 o 10:32

Slováci na turnaji ani raz neprehrali.

GALANTA. Slovenskí reprezentanti v malom futbale si na kvalitne obsadenom turnaji EMF Nations Cup v Galante vybojovali 2. miesto, keď v konkurencii tímov Maďarska, Anglicka a Česka nenašli premožiteľa.

Slováci okrášlili premiéru trénera Ladislava Borbélyho skalpom úradujúcich majstrov sveta z Česka (4:3) pri vyvrcholení podujatia. Predtým sa zmierlivo - zhodne 1:1 - rozišli s Maďarmi i Angličanmi.

Borbély je spokojný najmä s defenzívou

"Proti Maďarsku to bol zápas vo veľmi dobrom tempe. Bolo v ňom veľa taktickej disciplíny a kreativity. Nevyužili sme možnosti zvýšiť na 2:0. Výsledok je spravodlivý.

Máme rezervy v premieňaní šancí, chýba nám hroťák, útočný žralok. Hráči sa z predbránkového priestoru sťahujú, a my ich tam potrebujeme," uviedol kormidelník SR k prvým dvom vystúpeniam.

Triumf nad Českom zariadil hetrikom obranca Ivan Buchel. "Chalani ma veľmi potešili, lebo pokračovali v zodpovednej taktickej hre. Pridali sme aj góly, ktoré vyrobil náš kapitán. Presne to premieňanie šancí nám chýbalo.

Je to povzbudzujúce pre ďalšiu prácu. Čaká nás solídna robota ohľadom súčinnosti, či herných mechanizmov. Budeme musieť pridať v ofenzíve, lebo Ivan Buchel nemusí mať každý deň taký ako dnes. V defenzíve je to celkom dobré."

Najväčšie podujatie malého futbalu v slovenskej histórii

,,Objavili sa nám veľmi mladí hráči, ktorí ma veľmi milo prekvapili, najmä v obrannej činnosti. S umiestnením som spokojný,“ zhodnotil účinkovanie slovenskej reprezentácie v Galante Ladislav Borbély.

"Bolo to nepochybne najväčšie podujatie v našej histórii a záujem viac ako dvetisíc návštevníkov priamo na mieste a ďalších tisícok na internete to len potvrdil.

Krásnou čerešničkou na torte bolo víťazstvo nad úradujúcimi majstrami sveta a myslím si, že tréner Laco Borbély zažil vynikajúcu premiéru. Gratulujem celému tímu," netajil spokojnosť prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik.

Výsledky Slovákov na turnaji EMF Nations Cup v Galante (8. 5.):

Slovensko - Maďarsko 1:1

Slovensko - Anglicko 1:1

Slovensko - Česko 4:3

Konečné poradie:

1.Česko
2.Slovensko
3.Maďarsko
4.Anglicko

Súvisiace články