Lacko na challengeri v Besancone nevyužil náskok 7:5, 5:3

SITA|21. feb 2008 o 17:46

BESANCON 21. februára (SITA) - Slovenský tenista Lukáš Lacko nepostúpil na challengerovom turnaji ATP Internationaux de Tennis du Doubs - Open de Franche-Comté vo francúzskom Besancone (dotácia 85 000 ...

BESANCON 21. februára (SITA) - Slovenský tenista Lukáš Lacko nepostúpil na challengerovom turnaji ATP Internationaux de Tennis du Doubs - Open de Franche-Comté vo francúzskom Besancone (dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch GreenSet v hale) do štvrťfinále dvojhry. Dvadsaťročný piešťanský rodák, ktorý je na 148. mieste svetového rebríčka k 18. februáru momentálnou slovenskou mužskou jednotkou, prekvapujúco podľahol vo štvrtkovom zápase 2. kola Adrianovi Mannarinovi z Francúzska (287. v renkingu ATP Entry) za 105 minút 7:5, 5:7, 1:6. Devätnásťročný "lucky loser" Mannarino (do pavúka hlavnej súťaže sa dostal po odrieknutí účasti Chorváta Maria Ančiča) v I. sete nevyužil za stavu 5:4 setbal a následne prehral šesť hier za sebou. Lacko tak viedol 7:5 a 3:0, pričom mal výhodu dvoch brejkov. Vzápätí stratil svoj servis (3:1), no potom vyhrával ešte 5:3 a i 5:4, keď podával na víťazstvo v zápase. Mladý Francúz však od nepriaznivého stavu 3:5 v druhom dejstve získal v ďalšom priebehu desať z jedenástich gemov (jedinou stratenou hrou dovolil súperovi vyrovnať na 1:1 v treťom sete) a otočil výsledok vo svoj prospech.