Chorvátsky futbalista Luka Modrič v zápase proti Eibaru.
Chorvátsky futbalista Luka Modrič v zápase proti Eibaru. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|3. apr 2021 o 16:47 (aktualizované 3. apr 2021 o 22:16)

Madridčania sa v tabuľke dostali pred Barcelonu.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 29. kola španielskej La Ligy nad Eibarom 2:0.

V závere prvého polčasu najprv VAR neuznal gól Marca Asensia pre ofsajd, no vzápätí sa 25-ročný stredopoliar presadil opäť a tentoraz v súlade s pravidlami.

Po zmene strán pridal poistku najlepší strelec tímu Karim Benzema. Madridský veľkoklub neprehral v lige deviatykrát za sebou.

Tri body získali aj hráči Villarrealu, ktorí zvíťazili na ihrisku Granady hladko 3:0.

Hetrikom sa blysol útočník Gerard Moreno. Prvý a tretí gól dosiahol z pokutového kopu a v 18. minúte tečoval loptu po jeho strele obranca Quini.

V záverečnej desaťminútovke mohol štvrťfinalista Európskej ligy streliť aspoň čestný gól, ale striedajúci Jorge Molina z bieleho bodu prestrelil bránu.