Valjent čelil hviezdam Barcelony. Messi zostrelil Mallorcu hetrikom

Karim Benzema (v strede) v zápase 16. kola La Ligy 2019/2020 Real - Madrid - Espanyol Barcelona. (Autor: Bernat Armangue - TASR/AP)
Sportnet|7. dec 2019 o 15:25

Real si v oklieštenej zostave poradil s Espanyolom.

MADRID. Hetrik argentínskeho útočníka Lionela Messiho prispel k sobotňajšiemu triumfu futbalistov FC Barcelona nad RCD Mallorca 5:2 v 16. kole španielskej La ligy. Obhajca titulu sa po výhre opäť dostal na čelo tabuľky.

Messi sa presadil dvoma technickými strelami a krásnym volejom do vinkla v závere.

Hosťom, za ktorých odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Martin Valjent, nestačili ani dva góly Chorváta Anteho Budimira.

Real sužujú zranenia

Zraneniami sužovaný Real Madrid potvrdil rolu favorita a zdolal Espanyol Barcelona (2:0). O góly favorita sa postaral v 37. minúte obranca Raphael Varane a v 79. minúte útočník Karim Benzema.

Real dohrával od 83. minúty bez vylúčeného obrancu Ferlanda Mendyho, ktorý videl dve žlté karty. Benzema má na konte už 11 gólov a je najlepším strelcom La Ligy o dva zásahy pred čerstvým 6-násobným držiteľom Zlatej lopty Lionelom Messim.

Real Madrid sa predstavil bez zranených hráčov Garetha Bala, Edena Hazarda, Jamesa Rodrígueza, Marcela aj Lucasa Vázqueza

Zverenci Zinedina Zidana natiahli sériu bez prehry na 9 zápasov a zároveň dosiahli štvrté ligové víťazstvo v sérii. Espanyol zasa predĺžil sériu prehier na šesť a je predposledný devätnásty.

Zidane: Dosť sme si vytrpeli

"V tomto zápase sme si toho dosť vytrpeli. Espanyol je lepšie mužstvo ako napovedá jeho tabuľkové postavenie. Boli sme však dostatočne trpezliví a víťazstvo sme si zaslúžili," zhodnotil tréner Zinedine Zidane.

"Stále je to o trpezlivosti, aby sme našli spôsob ako streliť góly. Bojovali sme do posledného dotyku s loptou. Zvyčajne strieľajú góly útočníci, ale dnes som pomohol aj ja," uviedol Raphael Varane.

Real nastúpil v zelených dresoch, aby podporil ekologickú konferenciu v Madride.

La Liga 2019/2020 - 16. kolo

FC Barcelona - RCD Mallorca 5:2 (4:1)

Góly: 17., 41. a 83. Messi, 17. Griezmann, 43. Suarez - 35. a 64. Budimir

/Martin Valjent (Mallorca) odohral celý zápas/

Real Madrid - Espanyol Barcelona 2:0 (1:0)

Góly: 37. Varane, 79. Benzema

ČK: 83. Mendy (Real) po 2. ŽK

Granada FC - Deportivo Alavés 3:0 (0:0)

Góly: 48. Fernandez, 58. Soldado (z 11 m), 78. Herrera, ČK: 67. Wakaso, 90+1. Laguardia (obaja Alaves)

UD Levante - FC Valencia 2:4 (2:1)

Góly: 11. a 20. Marti (druhý z 11 m) - 45+4. Marti (vlastný), 57. a 59. Gameiro, 88. Torres

ČK: 74. Falcon (Levante)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Valjent čelil hviezdam Barcelony. Messi zostrelil Mallorcu hetrikom