Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Česká hviezda opisuje zápas bez divákov: Chcela som si zakričať, ale zasekla som sa

Petra Kvitová na charitatívnom tenisovom turnaji O pohár prezidenta Českého tenisového zväzu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 27. máj 2020 o 10:10

Česká tenistka chce oživiť radosť z víťazstiev.

BRATISLAVA. Dvakrát vyhrala Wimbledon a vo svetovom rebríčku sa vyšplhala až na 2. miesto. Veľa však nechýbalo, aby predčasne ukončila kariéru.

To keď jej na sklonku roka 2016 šialenec doma v Prostějove dorezal ľavú ruku, ktorou hrá tenis.

Momentálne Petra Kvitová čelí ďalšej výzve.

Po takmer trojmesačnej odmlke spôsobenej zastavením športového diania vo svete chce oživiť radosť z víťazstiev a hlad po tenise.

Nikto netlieskal

Na turnaji o Pohár prezidenta ČTS v areáli Sparty Praha Kvitová na úvod zdolala Barboru Krejčíkovú 7:6, 6:2.

"Nebolo to herne nič excelentné, ale som vďačná za víťazstvo. Vždy ide o to, aby som vyhrala poslednú loptičku v zápase," uviedla Petra Kvitová, cituje ju aj portál idnes.cz.

Turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového zväzu: fotogaléria

27.5.2020

Kvitová sa na tlačovej konferencii objavila s rúškom a nebola vo svojej koži. Na tribúnach jej po prvom víťazstve po dlhom čase nikto netlieskal.

Podstatné je, že sa však začalo hrať.

"Vravela som si, že aspoň tréner mohol zatlieskať a on nič. Bolo to zvláštne. Aj som chcela povzbudiť sama seba, povedať si niečo nahlas, ale zasekla som sa. Mrzí ma, že sa hrá bez divákov.

Ľudia ma ženú dopredu, sú dôležitá súčasť môjho nastavenia na zápasy. Tešila som sa však aspoň na ľudí, ktorých stretnem, čiže organizátorov a aj novinárov," vyhlásila 12. hráčka rebríčka WTA vo dvojhre.

Kvitová počas pauzy cvičila a behala

Na otázku, ako náročné bolo odohrať prvé "fiftíny" naostro po dlhom čase, odpovedala:

"V ruke to stále mám, ale telu trvá dlhší čas, kým sa rozbehne. Mladšie hráčky to majú o niečo ľahšie. Tie sa rýchlejšie do toho dostanú.

Ja som sa počas prestávky udržiavala v kondícii cvičením a behom. Predtým som si užívala voľno a nerobila takmer nič. Iba som si čítala knihu či pozerala filmy. Bol to najmä odpočinok."

Na zisk Pohára prezidenta ČTS jej stačí vyhrať ešte dva zápasy. Takto sa na to však bývalá zverenkyňa slovenského trénera Mateja Liptáka nepozerá.

"Som rada, že som vôbec nastúpila a vyhrala prvý zápas. Ďalej to neriešim. Možno sa odo mňa očakáva celkové víťazstvo, ale ja som takmer vôbec netrénovala. Nemám teda žiadne konkrétne očakávania," dodala Kvitová.

Súvisiace články