Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kuzminová je doma. Na gratulácie odpovedala tri dni

Anastasia Kuzminová na tlačovej besede v Bratislave po prílete 25. februára. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 25. feb 2014 o 14:55

Pricestovala v utorok v skorých ranných hodinách. Nie som žiadna hviezda. Som obyčajný človek z kože a krvi, ako každý iný, povedala.

BRATISLAVA. Anastasia Kuzminová je už doma na Slovensku. V utorok v skorých ranných hodinách pricestovala domov spolu s ďalšími členmi slovenskej výpravy a už sa teší na rad osláv a rôznych príjemných akcií.

((f))

Moje srdce bije pre Slovensko a Bystricu

Už v stredu je nachystané pompézne prijatie na Námestí SNP v Banskej Bystrici. "Moje srdce bije pre Slovensko a pre Banskú Bystricu, kde sa cítim ako doma. Teším sa na tie oslavy," povedala.

Okrem zlata zo šprintu na 7,5 km vybojovala v čiernomorskom stredisku aj šieste miesto v stíhacích pretekoch a bola aj členkou štvorčlennej miešanej štafety, ktorá skončila na 5. priečke.

"Nie som žiadna hviezda. Som obyčajný človek z kože a krvi, ako každý iný. Mala som jednoducho šťastie, že mi v daný deň všetko fungovalo ako má - lyže, dych aj streľba."

"Dve olympiády sa nedajú veľmi porovnávať. Do Vancouveru sme šli za novými skúsenosťami, novými zážitkami. Teraz sme šli oveľa cieľavedomejšie za medailou, dlhšie sme sa na olympiádu pripravovali. Na Slovensku viacerí hovorili, že Kuzminová nevie nič trafiť, takže som rada, že aspoň v tom šprinte som mala nulu."

Množstvo mejlov a sms

Ako priznala, energiu v Soči nasávala aj z množstva pozitívnych listov, mejlov a esemesiek od fanúšikov.

"Na gratulácie som musela odpovedať tri dni. Po zlom dni som si správy prečítala a hneď ma to prebralo k životu. Často mi pritom písali ľudia, ktorých vôbec nepoznáme a netušíme, ako sa dostali k nášmu mailu. Mejly sledoval môj manžel, čítal mi ich nahlas a spolu sme na ne odpovedali."

"Najviac ma povzbudili správy od detí z celého Slovenska, ktorí písali do našej olympijskej dediny. Už hneď po príchode do Soči ma čakala na stole obrovská kopa pozdravov, mnohé aj s kresbami. Veľmi sa ospravedlňujem, že som nestihla na všetky odpísať. Vybrali sme iba tri najlepšie, o čom sa ťažko rozhodovalo, lebo každý pozdrav bol originálny."

Štafetu od Soči preberá kórejský Pjongčang. ZOH 2018 sú ešte ďaleko, Kuzminová však verí, že o štyri roky bude schopná sa pripraviť znova tak, aby mohla opätovne zaútočiť na medailu. "Pokúsim sa o to," dodala. V tom čase bude mať 33 rokov.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.