Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Kukumberg: Neklesáme na duchu, vyrovnáme

Roman Kukumberg sa teší zo svojho gólu, prihrával mu Martin Štajnoch (vľavo). (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič|22. feb 2013 o 16:28

Nováčikovský entuziazmus. Túto osvedčenú zbraň slovanisti v prvom zápase s Dinamom zabudliv kabíne. V druhom nie a obhajcu Gagarinovho pohára dostali do úzkych. V predĺžení však hokejisti Slovana nemali šťastie.

Nováčikovský entuziazmus. Túto osvedčenú zbraň slovanisti v prvom zápase s Dinamom zabudli v kabíne. V druhom nie a obhajcu Gagarinovho pohára dostali do úzkych. V predĺžení však hokejisti Slovana nemali šťastie.

BRATISLAVA. Na moskovskom letisku Domodedovo sa vo štvrtok pred polnocou netmolili nijaké pospávajúce múmie.

„Nik nebol psychicky dolu, normálne sme sa bavili. V prvom rade o tom, ako sa čoskoro do Moskvy vrátime za stavu 2:2 na zápasy. V druhom zápase s Dinamom sme mali v závere viac fyzických síl, chcelo to ešte kúsok šťastia. Presvedčili sme sa, že s obhajcom prvenstva v Gagarinovom pohári sme schopní hrať rovnocennú partiu,“ povedal strelec druhého gólu Slovana Roman Kukumberg.

„Chcel som puk trafiť brankárovi k bližšej žrdi. Nemal dobrý výhľad. Skúšam to v tréningoch aj v zápasoch. Zrazu sme viedli a na súperovi bolo badať nervozitu,“ vravel prvý slovenský víťaz Gagarinovho pohára, ktorý získal s Kazaňou v roku 2010.

Verili aj Konrádovi

Podľa 32-­ročného rodáka z Bratislavy mužstvo nemalo pred druhým súbojom v Moskve žiadne obavy, že výmena brankára prinesie riziko.

Kedy sa hrá
  • tretí vzájomný zápas v nedeľu o 17.00 SEČ
  • štvrtý bude v pondelok o 19.00 h,
  • zápasy vysiela Sport2

„Boli sme pokojní, Braňo Konrád je už skúsený gólman. Vie si udržať formu, aj keď dlhšie nechytal. Spomenuli sme si na vlaňajšok, ako nám v Košiciach vychytal titul v siedmom zápase vonku.“

Pravák s ľahkým korčuliarskym sklzom, ktorého v roku 2004 draftovalo Toronto, uznal, že v prvom zápase Slovan nebol vo svojej koži.

„Nešli nám nohy. Neviem celkom prečo, lebo o deň neskôr sme dokázali, že máme dosť natrénované. Boli sme pri pukoch rýchlejšie. Svoje zohral nie veľmi kvalitný ľad. Jano Lipiansky nedohral zápas preto, lebo sa mu korčuľa zadrhla v ryhe.“

Tešia sa na fanúšikov

Roman Kukumberg sa s celým tímom teší, že v domácom dvojzápase ich potiahne ako obvykle vypredané hľadisko s jedinečnou atmosférou.

„Chceme vyrovnať stav série a zabojovať o postup. Ťažko odhadnúť, s akou taktikou nastúpi v nedeľu Dinamo. Môže to zavrieť na svojej modrej, ale môže sa nás aj pokúsiť zaskočiť útočným nátlakom. Verím však, že my sme si zlé začiatky už vyčerpali a vo finálnej fáze budeme doma dôraznejší. Som optimista,“ dodal Kukumberg, ktorý bojuje aj o nomináciu na šampionát v Fínsku. Pred rokom mu tesne ušla.

Súvisiace články