Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kuitunenová si zopakovala triumf z roku 2007

SITA|Publikované 4. jan 2009 o 12:50

7. etapa III. ročníka prestížneho a lukratívneho seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski.

VAL DI FIEMME. V záverečnej 7. etape III. ročníka prestížneho a lukratívneho seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski - behu do vrchu žien na 9 km voľnou technikou s hendikepovým štartom (podľa aktuálnych rozstupov v celkovej klasifikácii) v talianskom zimnom stredisku Val di Fiemme si po celkový triumf dobehla Fínka Virpi Kuitunenová.

Zopakovala tak svoje prvenstvo v seriáli z prvého ročníka v sezóne 2006/2007, vlani skončila druhá. Tridsaťdvaročná rodáčka z Kangasniemi si na svoje konto pripíše 400 bodov do celkovej klasifikácie Svetového pohára a stane sa tak jeho novou líderkou. Kuitunenová štartovala s 32-sekundovým náskokom pred svojou krajankou a líderkou celkovej klasifikácie Svetového pohára Aino Kaisou Saarinenovou. Už po 5,7 km mala pred ňou náskok takmer 50 sekúnd. Potom však prišlo krkolomné stúpanie a v ňom Saarinenová nielenže zlikvidovala jej náskok, ale dostala na čelo celého peletónu. V hektickom závere však opäť pozbierala posledné zvyšky síl Kuitunenová a prišla si do cieľa po celkové víťazstvo.

Na zdolanie 9000 m dlhej trate s celkovým prevýšením 495 m potrebovala 37:26,9 min. Druhá o 7,2 s neskôr dobehla do cieľa Saarinenová, tretia pozícia patrila slovinskej zverenke slovenského trénera Ivana Hudáča Petre Majdičovej, tá zaostala o 34,5 s.

Slovenka Alena Procházková skončila na 27. mieste. O dve priečky si tak pohoršila svoje minuloročné umiestnenie.

Na záverečnú etapu nenastúpili Nemka Evi Sachenbacherová-Stehleová, ktorej patrila v celkovej klasifikácii 17. priečka a Nórky Astrid Jacobsenová a Marthe Kristoffersenová, ktoré figurovali v aktuálnom poradí na 21., resp. 22. pozícii. Celú TdS teda dokončilo iba 37 lyžiarok.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.