Kudroč dvomi gólmi pomohol Sibiru k výhre, CSKA postúpilo

Ilustračné
Ilustračné (Autor: TASR)
SITA|25. feb 2013 o 18:21

Výsledky pondelkových duelov 1. kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy.

MOSKVA. Slovenský hokejista Kristián Kudroč dvomi gólmi pomohol k výhre Sibiru Novosibirsk 4:1 v pondelňajšom treťom zápase 1. kola play off KHL nad Avangardom Omsk. Reprezentačný obranca za stavu 1:1 v 14. minúte strelil v presilovke gól, ktorým poslal svoj tím do vedenia a v 48. minúte v hre 5 na 5 zvýšil náskok domácich na 3:1. Sibir sa tak v sérii hranej na štyri víťazstvá ujal vedenia 2:1.

Druhým postupujúcim tímom v prebiehajúcom play off po Diname Moskva je ďalší tím z ruskej metropoly CSKA, ktorý sériu s pražským Levom vyhral v najkratšom možnom čase 4:0 na zápasy.

Štvrtý duel Severstaľu Čerepovec s Lokomotivom Jaroslavľ dospel až do tretieho predĺženia, v ktorom strelil víťazný gól domácich Denis Kazionov a rozhodol 118:48 minút trvajúcu drámu. Čerepovec vedie 3:1 na zápasy, v pondelok triumfoval 3:2 až po trojnásobnej 20-minútovej nadstavbe.

Sumáre 1. kola play off KHL:

Sibir Novosibirsk - Avangard Omsk 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 2. Kopejkin, 14. a 48. KUDROČ, 57. Vorošilo - 5. Pervušin

/stav série: 2:1/

Barys Astana - Traktor Čeľabinsk 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 16. Rudenko - 13. Panov, 22. Vasilčenko, 37. Dugin

/Stav série 2:1/

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 22. Filatov, 27. Pihlström, 36. Pankov, 60. Proškin - 20. Mozjakin

/Stav série: 2:1/

Neftechimik Nižnekamsk - Bars Kazaň 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 60. Netík - 49. Obuchov, 53. Tereščenko

/Stav série 0:3/

Atlant Mytišči - SKA Petrohrad 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Góly: 59. Višnevskij - 2. Varnakov, 18. Panarin, 23. Fjodorov, 35. Chudinov, 44. Martensson, 47. Osipov

/Stav série: 1:3/

Severstaľ Čerepovec - Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 14. Medvedev, 30. Anisin, 119. Kazionov - 16. Černikov, 19. Guskov