Kucka debutoval proti Interu Miláno, Janov však prehral

Juraj Kucka v drese svojho predchádzajúceho klubu pražskej Sparty.
Juraj Kucka v drese svojho predchádzajúceho klubu pražskej Sparty. (Autor: TASR)
TASR|12. jan 2011 o 22:57

Prvý zápas za FC Janov odohral Juraj Kucka proti talianskemu majstrovi Interu Miláno.

MILÁNO. Vo štvrťfinále Talianskeho pohára na pôde úradujúceho majstra Inter Miláno nastúpil Juraj Kucka v základnej jedenástke a odohral celý zápas, Janov však prehral na San Sire 2:3.

Kucka patril v druhom polčase k najaktívnejším hráčom hostí. Jeho ďalekonosná strela v 72. minúte mierila vedľa. Krátko na pripravil dobrú pozíciu pre Sculliho, ktorý však stroskotal na brankárovi Castellazzim.

Pre 23-ročného bojnického rodáka to bol po nedávnom prestupe z českej Sparty Praha debut ako hrom, keďže Inter je nielen úradujúcim talianskym, ale aj európskym a svetovým klubovým šampiónom.

Bývalý hráč Podbrezovej a Ružomberka, ktorý si v Janove oblieka dres s číslom 33, podpísal minulý týždeň s aktuálne trinástym mužstvom tabuľky Serie A 2010/2011 kontrakt na štyri a pol roka. Bývalý hráč Ružomberka zaujal agentov talianskych klubov už na svetovom šampionáte v JAR, jeho renomé však výrazne stúplo po účinkovaní Sparty v jesennej časti Európskej ligy.

Najlepšie momenty zápasu Interu Miláno s Janovom

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí šestnásťfinále Talianskeho pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Inter Miláno - FC Janov 3:2 (2:0), Juraj Kucka (Janov) odohral celý zápas

Palermo - Chievo Verona 1:0 (0:0)

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Kucka debutoval proti Interu Miláno, Janov však prehral