Tenisový turnaj WTA Gdyňa: Kristína Kučová prehrala vo finále

Kristína Kučová dnes LIVE vo finále turnaja WTA Gdyňa 2021.
Kristína Kučová dnes LIVE vo finále turnaja WTA Gdyňa 2021. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. júl 2021 o 15:00

Sledovali ste ONLINE prenos z finále turnaja WTA Gdyňa 2021: Kristína Kučová - Maryna Zanevská.

LONDÝN. Slovenská tenistka Kristína Kučová dnes hrala finále na turnaji WTA Gdyňa 2021. Jej súperkou bola Belgičanka Maryna Zanevská.

Slovenka mohla získať svoj prvý titul na hlavnom tenisovom okruhu WTA. Avšak prehrala po setoch 4:6, 6:7(4)

Sledovali ste tenis online.

ONLINE PRENOS: Kristína Kučová - Maryna Zanevská (LIVE, tenis, turnaj WTA Gdyňa 2021 dnes)

Kučová
Čo dodať. Bolo to veľmi zaujímavé finále a myslím si, že tretí set by tomuto zápasu určite neuškodil. Kristína Kučová začala finále veľmi dobre a v prvom sete vyhrávala 3:0. Žiaľ, svoj náskok neudržala a Zanevská sa postupne dostala do vedenia. Kika nezvládla servis na udržanie a prvý set prehrala.

V tom druhom sa to vyvíjalo úplne rovnako. Kučová vyhrávala 3:0, Zanevská to otočila, ale slovenská tenistka dokázala odvrátiť hneď niekoľko mečbalov a druhý set putoval do tajbrejku. Tam v rozhodujúcej chvíli zabrala lepšie Zanevská a toto finále tak vyhráva ona. Kristína tak nezakončila veľmi vydarený turnaj tou správnou bodkou, ale na svoje výkony môže skúsiť nadviazať na ďalších turnajoch.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok večera!
Koniec zápasu
7:6
importantGEM, SET, ZÁPAS Maryna Zanevská! Slovenská tenistka ukončila toto finále úderom do pásky a tak sa z prvého titulu na okruhu WTA raduje Belgičanka, ktorá vyhrala druhý set v tajbrejku a po výhre 2:0 na sety svoju radosť na kurte neskrýva.
6-3
importantKučová posiela dlhý úder do autu, opäť naša tenistka ide čeliť mečbalom súperky!
5-3
Maryna Zanevská minibrejk potvrdila a je blízko k zisku ďalších mečbalov.
4-3
importantNuž, prichádza prvý minibrejk, Kučovej dlhý úder končí v aute!
3-3
Neprišiel ani teraz, od siete Kučová ukončila túto výmenu vo svoj prospech.
3-2
Zanevská zvládla jednoduchý úder a stále čakáme na prvý minibrejk.
2-2
Od siete lepšie zakončila výmenu Zanevská, 2:2 v skrátenej hre.
1-2
Ďalší krásny bekhend od Kučovej, udržala si aj tento servis.
1-1
Obe tenistky si prvé podanie v tajbrejku podržali.
1-0
Bekhend slovenskej tenistky končí v aute.
6:6
importantKlobúk dole pred našou tenistkou! Kristína Kučová odvrátila štyri mečbaly pri svojom podaní a o osude druhého setu rozhodne tajbrejk. Veríme, že Kika ho zvládne a bude toto finále pokračovať ďalej.
40-A
Priamy bod prináša gembal na udržanie sa v tomto zápase.
40-40
Víťazným bekhendom ho však Kika odvracia, sme späť na zhode.
A-40
importantZanevská získava po chybe našej tenistky štvrtý mečbal!
40-40
Úspešná hra našej tenistky na sieti, odvrátila aj tretí mečbal.
A-40
importantMaryna Zanevská výborne skrátila výmenu a získava tretí mečbal pri podaní súperky!
40-40
Teraz našej tenistke pomohla chyba súperky, ide sa na zhodu.
40-30
Prvú hrozbu odvracia Kučová priamym bodom.
40-15
importantMaryna Zanevská získava pri servise súperky dva mečbaly!
30-15
No, Belgičanka zahrala presný úder na čiaru a vyhráva o jeden fiftín pri dôležitom servise Kučovej.
15-15
Bekhend Zanevskej končí v aute, po 15.
15-0
Dôležitý servis však Kristína nezačína úspešne, bekhend po returne súperky končí v aute.
6:5
Koniec prestávky, podávať bude Kristína Kučová.
6:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:5
importantMaryna Zanevská ho aj využíva a v druhom sete vyhráva 6:5! Kristína Kučová ide opäť podávať na udržanie sa v tomto finále.
40-30
Nevynútená chyba Kučovej prináša gembal pre jej dnešnú súperku.
30-30
Víťazný úder slovenskej tenistky, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Kučová sa prezentuje úspešným bekhendom a znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Opäť tá istá situácia, Zanevská vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Zanevská začína tento gem priamym bodom.
5:5
importantFantastické! Kristína Kučová priamym bodom a zároveň čistou hrou ukončila tento gem, potvrdila brejk a vyrovnáva na 5:5 v druhom sete! Bláznivé finále tak pokračuje ďalej.
0-40
Bekhend od belgickej tenistky končí na páske. Kristína Kučová získava tri gembaly na potvrdenie brejku a udržanie sa v tomto zápase.
0-30
Loptu získava Kučová.
0-15
Výborná reakcia na return súperky a následne presný bekhend do protipohybu od Kučovej.
5:4
5:4
5:4
importantNechcel by som mať podané na tento zápas... Kristína Kučová zabojovala najlepšie ako vedela, Zanevská nezvládla tento servis na víťazstvo v zápase a Kika znižuje na 4:5! Musí však teraz svoj servis udržať, aby toto finále ešte predĺžila.
15-40
Loptu získava Zanevská.
0-40
importantKristína Kučová od siete získava tri brejkbaly na udržanie sa v tomto finálovom zápase!
0-30
Výborný return, Slovenka ešte bojuje!
0-15
Kika stihla dobehnúť skrátený úder na sieti, fiftín na jej konte.
5:3
importantKučová nestačila na tento presný úder svojej súperky, stráca veľmi dôležité podanie a za stavu 5:3 v druhom sete ide Zanevská podávať na celkové víťazstvo na tomto podujatí!
40-30
Dva z nich Kristína dokázala odvrátiť, ale ešte jeden zostáva.
40-15
40-0
importantBelgičanka si pomaly kráča pre titul, získava tri brejkbaly!
30-0
Nepresný bekhend slovenskej tenistky, Zanevská vyhráva o dve loptičky.
15-0
Zanevská úspešne skrátila túto výmenu, Kučová nezačala servis úspešne.
4:3
4:3
4:3
importantTen už Belgičanka využíva, takže sa do bodky naplnil scenár z prvého setu a Maryna Zanevská vyhráva v tom druhom 4:3!
A-40
Štvrtý gembal pre Zanevskú po presnom servise.
40-40
Zanevskej bekhend končí v tesnom aute! Je tu zhoda, nuž ťažko teraz niečo predpovedať.
40-30
Dlhšiu výmenu zvládla lepšie naša tenistka, aj druhý gembal je minulosťou.
40-15
Presným forhendom Kučová prvý gembal súperky odvrátila.
40-0
Sú tu tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0
Kučovej dlhý úder končí v aute.
15-0
Priamym bodom zahájil Zanevská cestu za potvrdením brejku.
3:3
importantZatiaľ sa ide scenár z prvého setu! Maryna Zanevská získava brejk, rovnako sú to opäť tri gemy v rade, 3:3 a Belgičanka ide podávať na potvrdenie brejku.
40-15
importantNa return súperky odpovedá Kučová nepresným úderom, sú tu dva brejkbaly!
30-15
15-15
Forhend však už poslal presne na čiaru, po 15.
0-15
Zanevská posiela bekhend do autu.
2:3
2:3
2:3
importantNo, žeby sa zopakoval prvý set? Zanevská dokázala brejk potvrdiť a znižuje na 2:3 v druhom sete! Skutočne, bláznivé finále...
40-30
Maryna Zanevská získala gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Aj Zanevská získala po ďalšom presnom servise dve loptičky v rade. Po 30 a uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Priamy bod, brejkbaly pre Kučovú zatiaľ neprichádzajú.
0-30
Zanevská vyhodila dlhý bekhend von z kurtu, pri svojom servise prehráva o dve loptičky.
0-15
Kučová sa včas dostala na sieť a tento fiftín putuje na jej konto.
1:3
importantMaryna Zanevská ho využíva, berie si späť stratený servis a znižuje na 1:3 v druhom sete!
40-30
importantPokazený servis našej tenistky, Zanevská získava brejkbal!
30-30
Po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
0-30
Zanavskej dlhý forhend vyletel z kurtu von.
0-15
Cestu za potvrdením brejku zahájila Kučová úspešne, na sieti ukončila výmenu.
0:3
0:3
0:3
importantA ten využíva! No, slovenská tenistka vyhráva podobne, ako v prvom sete 3:0, ale vieme ako to potom dopadlo. Verme, že teraz to už Kika udrží a finále bude pokračovať v treťom sete.
40-A
importantDruhý brejkbal pre Kučovú!
40-40
Bekhend slovenskej tenistky končí v aute. Zhoda.
30-40
importantDlhšiu výmenu zvládla lepšie naša tenistka, získava brejkbal!
0:2
importantKristína Kučová odvrátila tri brejkbaly v tomto geme, úspešne potvrdila brejk a ide do vedenia 2:0 v druhom sete! No uvidíme, čo nás ešte v tomto zápase čaká, je to veľmi zaujímavé finále.
40-A
Štyri loptičky v rade od Kučovej, je tu gembal na potvrdenie brejku.
40-40
Aj tretiu hrozbu naša tenistka odvrátila, teraz vďaka chybe súperky. Ide sa znova cez zhodu.
40-30
Druhý brejkbal odvrátila priamy bodom, ešte jeden zostáva.
40-15
Kristína Kučová pekne obstrelila súperku na sieti, prvý brejkbal je minulosťou.
40-0
importantReturn súperky Kučová nezachytila, Zanevská získava tri gembaly!
30-0
Páska zastavuje úder našej tenistky, Zanevská pri jej servise vyhráva o dve loptičky.
15-0
Cestu za potvrdením brejku však Kika nezačala úspešne, Zanevská sa prezentovala presným returnom.
0:1
importantTen sa už podarilo slovenskej tenistke využiť, takže podobne ako v úvode prvého setu tak aj teraz berie súperke podanie a ide do vedenia 1:0!
40-A
importantKristína Kučová konečne zahrala presný bekhend a získava štvrtý brejkbal!
40-40
Zhoda.
A-40
Po odvrátených brejkbaloch prichádza gembal pre Belgičanku.
40-40
Zanevská poslal presný bekhend na čiaru, odvrátila aj tretí brejkbal a hneď na úvod druhého setu tu máme zhodu.
30-40
Kučovej forhend končí na páske, aj druhý brejkbal je minulosťou.
15-40
Priamym bodom prvú hrozbu Zanevská odvrátila.
0-40
importantSlovenská tenistka bola úspešná na sieti a získava hneď na úvod druhého setu tri brejkbaly!
0-30
0-15
Kučová zahájila druhý set presným returnom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Maryna Zanevská.
0:0
6:4
importantKristína Kučová ukončila prvý set dvojchybou a prehráva ho 4:6! Slovenská tenistka odštartovala úvodné dejstvo famózne, vyhrávala 3:0 s dvoma brejkmi. Maryna Zanevská však zabrala, rovnako získala tri gemy v rade a následný servis na udržanie už Kučová nezvládla. Uvidíme, čo ponúkne druhý set, zatiaľ je k zisku prvého titulu na okruhu WTA bližšie Belgičanka.
A-40
importantAle Maryna Zanevská získava tretí setbal pri servise našej súperky!
40-40
Ďalší priamy bod! Obidva setbaly tak boli odvrátené a ideme na zhodu.
40-30
Return od Zanevskej končí v aute, prvý brejkbal je minulosťou.
40-15
importantKučová posiela forhend do pásky, Zanevská pri servise súperky získava dva setbaly!
30-15
Zanevská zahrala ďalší presný bekhend na čiaru a získava druhý fiftín v rade.
15-15
Po 15, na return súperky reaguje Kučová nepresným forhendom.
0-15
Priamym bodom zahájila Kučová dôležitý servis v prvom sete.
5:4
5:4
5:4
importantAko inak, než presným bekhendom mohla Zanevská ukončiť tento gem. Belgičanka vyhráva 5:4 v prvom sete a Kristína Kučová ide podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve! Kto by to bol po tom výbornom začiatku povedal...
40-0
Po tretej loptičky v rade prichádza šanca na čistú hru pre Zanevskú.
30-0
Zanevská teraz opäť predviedla, aký ma silný bekhend.
15-0
Return slovenskej tenistky končí v aute.
4:4
importantTo však nevadí, Kristína ukončila tento gem víťazným forhendom a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete! Kvôli psychike bol tento gem pre našu tenistku veľmi dôležitý.
15-40
Belgičanka umiestnila bekhend presne na čiaru, čistá hra to teda nebude.
0-40
Zanevská chybovala z forhendu, tri gembaly pre Slovenku.
0-30
Ďalší presný servis od Kristíny.
0-15
Priamym bodom začína Kučová tento gem, po dvoch čistých hrách súperky konečne získava fiftín.
4:3
4:3
4:3
importantKristína Kučová opäť nedostala loptičku cez pásku na druhú stranu, Zanevská potvrdila brejk a v prvom sete vyhráva 4:3! Naša tenistka hrá teraz len druhé husle, Belgičanka sa neskutočne chytila. Verme však, že ešte to Kika dokáže nejako zvrátiť.
40-0
Maryna Zanevská od siete získava tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0
Forhend slovenskej tenistky zastavila páska, Zanevská vyhráva o dve loptičky.
15-0
Maryna Zanevská opäť podáva na potvrdenie brejku, začína úspešne a získava tento fiftín.
3:3
importantKristína Kučová ukončila tento gem úderom do pásky! Maryna Zanevská zmazala náskok našej tenistky o tri gemy, rovnako ich získala tri v rade a je to 3:3 v prvom sete začína sa odznova!
40-0
importantPresnosť loptičky potvrdila aj rozhodkyňa, Zanevská získava tri brejkbaly!
30-0
Výmenu zakončila presným úderom Zanevská, pri servise súperky vyhráva o dve loptičky.
15-0
Kučová nezačína tento servis úspešne, súperka vytiahla presný return.
2:3
2:3
2:3
importantMaryna Zanevská dokázala brejk potvrdiť a znižuje na 2:3 v prvom sete! Kristína Kučová má však aj naďalej výhodu jedného brejku, zdá sa však že Belgičanka chytila poriadny dych a ešte to môže byť v úvodnom dejstve veľmi zaujímavé.
40-15
Krásne skrátenie výmeny od belgickej tenistky, dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15
Priamy bod, Zanevská znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Dlhšiu výmenu zakončila Zanevská presným forhendom, po 15.
0-15
1:3
importantAle bekhend slovenskej tenistky letí z kurtu von, takže brejkbal potvrdený nebol! Maryna Zanevská si berie späť stratené podanie a znižuje na 1:3 v prvom sete!
40-30
Po priamom bode je preč aj druhý brejkbal, zostáva ešte jeden.
40-15
Bekhend od Belgičanky končí v aute, prvý brejkbal je minulosťou.
40-0
importantNo a problémy sa stupňujú, tri brejkbaly pre Zanevskú!
30-0
Problémy pre slovenskú tenistku, Zanevská presne returnovala a získava druhú loptičku v rade pri podaní Kučovej.
15-0
Cestu za potvrdením brejku však nezačala Kika úspešne, výmenu zakončila úderom do pásky.
0:3
0:3
0:3
importantDo tretice všetko dobre! Zanevskej nevyšiel lob, Kristína Kučová berie aj jej druhý servis a v prvom sete vyhráva 3:0! Výborný finálový úvod pre Slovenku.
40-A
importantPresný obhodenie súperky od Kučovej, na svete je tretí brejkbal v tomto geme!
40-40
Maryna Zanevská si pomohla servisom, odvrátila aj druhú hrozbu a prvýkrát v tomto zápase, respektíve prvom sete sa ide cez zhodu.
30-40
Škoda, toto bol tesný aut po údere našej tenistky. Nevadí, ešte jeden brejkbal Kristína má k dispozícii.
15-40
importantPresný returnový bekhend od Kučovej a prichádzajú ďalšie dva brejkbaly!
15-30
Teraz nevynútená chyba od Kučovej, stále to však má v tomto geme Kristína rozbehnuté veľmi dobre.
0-30
Vynikajúci return z bekhendu od Kučovej, naša tenistka vyhráva pri servise súperky o dve loptičky.
0-15
Úspešný prechod od Kučovej na sieť, ani tento servis neodštartovala Zanevská úspešne.
0:2
importantSlovenská tenistka úspešne potvrdila brejk a v prvom sete vyhráva 2:0!
15-40
Na presný úder našej tenistky na čiaru už Zanevská nedokázala reagovať, dva gembaly na potvrdenie brejku.
15-30
15-15
Teraz tu je priamy bod, po 15 na oboch stranách.
15-0
Cestu za potvrdením brejku však Kučová nezačala úspešne, súperka zahrala presný return.
0:1
importantAle na druhý pokus je už Kučová úspešná, prezentovala sa víťazným úderom a berie hneď prvý servis svojej súperky v tomto zápase, v prvom sete vyhráva 1:0!
30-40
Výborné skrátenie výmenu od podávajúcej hráčky, prvý brejkbal je minulosťou.
15-40
importantZanevskej úder zastavila páska, Kučová hneď v úvode finále získava dva brejkbaly!
15-30
Ani túto výmenu Belgičanka nezakončila úspešne, opäť to je z jej strany len dlhý forhend do autu.
15-15
Následne si však pomohla priamym bodom, po 15 na oboch stranách.
0-15
Zanevská neodštartovala svoj prvý servis v tomto zápase úspešne, výmenu ukončila nepresným forhendom do autu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvá začne na servise Maryna Zanevská z Belgicka.
Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Po nej sa prvý set finále môže začať!
Prajem príjemné nedeľné popoludnie, respektíve už takmer podvečer! Tohtoročné tenisové podujatie WTA Gdyňa v Poľsku je na svojom konci, pred malou chvíľou sme spoznali celkové víťazky turnajovej štvorhry a čoskoro spoznáme víťazku aj singlovej časti turnaja.

Na naše veľké potešenie sa do finále prebojovala aj slovenská tenistka Kristína Kučová! Naša tenistka, rovnako ako jej dnešná súperka Maryna Zanevská z Belgicka zabojuje o premiérový titul na okruhu WTA. Všetci budeme Kristíne držať palce, aby sa jej darilo tak ako na celom turnaji.

Do začiatku stretnutia zostáva približne polhodina, krátko pred štartom prvého setu sa opäť prihlásime.
Vítam všetkých fanúšikov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Maryna Zanevská a Kristína Kučová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 17:00.

Tenisové podujatie WTA Gdyňa v Poľsku vo dvojhre je na svojom konci, zostáva spoznať jej ženskú víťazku. Dôvod na sledovanie finálového stretnutia má aj Slovensko, pretože Kristína Kučová predvádza na tomto turnaji výborný výkon a prebojovala sa do svojho historicky prvého finále turnaja kategórie WTA. Doteraz naša tenistka získala štyri ITF tituly a jeden challengerový titul na turnaji v Prahe minulý rok.

Proti našej tenistke sa vo finále postaví Maryna Zanevská z Belgicka. Na jej konte sa nachádza 13 ITF titulov, ale rovnako ešte nezískala žiaden titul kategórie WTA. Zanevská na tomto turnaji už jednu našu tenistku porazila, a to Viktóriu Kužmovú v osemfinále za necelú hodinu.

Doposiaľ sa medzi Zanevskou a Kučovou odohrali štyri vzájomné stretnutia. Vo všetkých prípadoch bola úspešná tenistka z Belgicka.

Na konci tohto stretnutia jedna z tenistiek získa svoj premiérový titul na okruhu WTA. Všetci veríme, že to bude Kristína Kučová, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Tenis»Tenisový turnaj WTA Gdyňa: Kristína Kučová prehrala vo finále