Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Krasokorčuliari sa chcú biť v ringu. Zorganizujeme to, reaguje boxerský zväz

Jevgenij Pľuščenko - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Titanilla Bőd|14. jan 2021 o 21:40

Konkurenti chcú riešiť svoj konflikt nezvyčajne.

BRATISLAVA. Ladné pohyby, náročné skoky, úchvatné piruety či iskrivé krokové pasáže. Na tieto prvky si človek pomyslí, keď sa spomenie krasokorčuľovanie.

V Rusku však teraz dostáva tento šport úplne nový rozmer: bývalý olympijský víťaz Jevgenij Pľuščenko a choreograf konkurenčného klubu Alexej Železňakov chcú riešiť svoj konflikt boxerským súbojom či bojom v štýle MMA.

Žeňa, nebuď vydesený

Pľuščenko sa nedávno dal na trénerskú dráhu a do svojho klubu hneď získal veľmi silné tromfy: prešla k nemu Aľona Kostorná i Alexandra Trusovová, zlatá a bronzová medailistka z vlaňajšieho európskeho šampionátu.

Výborné pretekárky do leta trénovali ešte pod dohľadom Eteri Tutberidze, trénerky, ktorá je známa svojimi nemilosrdnými metódami.

Odvtedy sú vzťahy medzi dvoma základňami prinajmenšom vyhrotené. Legendárny Pľuščenko vraj urazil choreografa Alexeja Železňakova z konkurenčného tímu a ten na to reagoval výzvou.

„Čo keby som vyzval pána Pľuščenka na súboj? Budeme bojovať v štýle MMA v ringu,“ napísal Železňakov na ruskej sociálnej sieti VKontakte.

„Poď, Žeňa, nebuď vydesený. Hoci si myslím, že nájdeš nejakú zbabelú výhovorku. Mojím jediným želaním je, aby si držal tú svoju nevďačnú a špinavú hubu,“ pokračoval.

Priveľa alkoholu?

Pľuščenkova odpoveď nenechala na seba dlho čakať.

„Asi konzumoval priveľa alkoholu, keď to písal. Ale samozrejme som ochotný pristúpiť na ten boj. Či s boxerskými rukavicami, alebo bez, som pripravený.

Hoci ani neviem, ako tento človek vyzerá, som ochotný sa s ním pobiť,“ reagoval olympijský víťaz v súťaži jednotlivcov v Turíne 2006 a v súťaži družstiev v Soči 2014.

„Ak to chce, rád ho zbijem. Ale neviem, prečo stále píše také veci. Ako som vravel, dajte mi lupu, aby som videl, kto to je. Kde je tento Železňakov a kde som ja? Asi netreba veľmi porovnávať,“ citoval Pľuščenka ruský portál sport24.ru.

Dobrý príklad pre mládež

Ruská boxerská federácia ihneď vyhlásila, že rada zorganizuje tento súboj. „Konflikty by sa mali vyriešiť v boxerskom ringu a za príslušných podmienok,“ uviedol Kyrill Ščekutev, funkcionár federácie.

„Sme pripravení zorganizovať tento súboj s profesionálnymi rozhodcami, rukavicami a ochrannými prostriedkami. V športe sa dajú vyriešiť všetky konflikty, bol by to dobrý príklad pre mládež. Box je šport džentlmenov,“ dodal predstaviteľ Ruskej boxerskej federácie.

Známa krasokorčuliarska trénerka a spolukomentátorka Tatjana Tarasovová však tvrdí, že Pľuščenko si hľadí len na vlastné PR.

„Bola by som radšej, keby rozprával o svojich zverencoch a výsledkoch, ktoré dosiahol ako tréner, a nie o bitkách,“ zdôraznila.

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články