Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košice prvý raz privítajú účastníkov pretekov Four Nationals Championships

Najlepší krasokorčuliari zo zúčastnených krajín sa predstavia v tomto roku 15. a 16. decembra v Crow aréne v Košiciach. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 6. dec 2017 o 12:06

Najlepší krasokorčuliari sa predstavia v Crow aréne.

KOŠICE. Priaznivci krasokorčuľovania v Košiciach si budú môcť v polovici decembra (15. - 16. 12. 2017) užiť naozajstnú športovú lahôdku, keď metropola východného Slovenska po prvýkrát privíta účastníkov pretekov Four Nationals Championships.

Ako uviedol predseda Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig, hlavným zámerom spojenia štyroch krasokorčuliarskych zväzov bolo zvýšiť popularitu, zatraktívniť preteky a využiť podujatie národného šampionátu na zvýšenie konkurencie a porovnania výkonnosti pred nomináciami na najvyššie podujatia, najmä na blížiacu sa zimnú olympiádu 2018 v Pjongčangu.

“Po niekoľkoročných skúsenostiach môžeme potvrdiť, že išlo o výborný nápad, ktorý je vo svetovom meradle známym podujatím a získava si na popularite,” povedal Beständig.

Kvalitné zastúpenie

Po rokovaniach, ktoré stanovili pravidlá usporiadania takýchto súťaží, cirkuláciu krajín a participovanie na nákladoch sa sprvu tri z krajín súčasnej štvorky - Poľsko, Česko a Slovensko rozhodli usporiadať prvý ročník v roku 2009.

K nim sa v roku 2014 pridala aj maďarská korčuliarska federácia.

Od tohto času sa traduje plná história Four Nationals Championships.

“Zastúpenie je každoročne vzhľadom na využitie týchto pretekov ako kvalifikačného podujatia zo strany zväzov veľmi kvalitné. V kategóriách tanečné páry a športové dvojice zväzy využívajú túto súťaž nie len ako majstrovstvá pre seniorskú, ale aj pre juniorskú kategóriu. Muži a ženy pre vysokú početnosť zastupujú len seniori,” doplnil predseda Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu.

Mení krajinu aj mesto

Súťaž so svojimi pravidlami každoročne mení usporiadateľskú krajinu a čiastočne aj mesto.

Vzhľadom na 60. výročie založenia organizovaného krasokorčuľovania v Košiciach ako predchodcu Kraso Centra Košice, požiadal klub o možnosť zorganizovať podujatie práve v tomto meste. Presne v decembri pred 60. rokmi tento šport začal písať svoju históriu na východe Slovenska.

Organizovanie takejto súťaže síce nie je jednoduchou záležitosťou, ale je to najlepší spôsob ako ukázať divákom to, čo inokedy môžu vidieť len na televíznych obrazovkách.

Najlepší krasokorčuliari zo zúčastnených krajín sa predstavia v tomto roku 15. a 16. decembra v Crow aréne v Košiciach.

Slovenský olympijský tanečný pár Lucie Myslivečková a Lukáš Csolley ako aj Nicole Rajičová prinesú na Slovensko opäť vysokú kvalitu krasokorčuľovania, aj keď v zmenšenom meradle účasti štyroch krajín.

Informácie pochádzajú z tlačovej správy Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.