Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Košičanom tesne ušiel zlatý hetrik. S Bratislavou prehrali vo finále o gól

Finalisti majstrovstiev Slovenska v malom futbale - ASGuard Košice. (Autor: Slovenský zväz malého futbalu)
Rudolf Rondzik|Publikované 23. júl 2020 o 13:14

Na majstrovstvách Slovenska v malom futbale bolo 64 tímov.

KOŠICE. Sezóne v malom futbale definitívne odzvonilo na Niké majstrovstvách Slovenska v Piešťanoch.

Za účasti rekordných až 64 celkov z celého Slovenska sa z východniarov už tradične najlepšie darilo víťazovi Košickej novej ligy (KNL) ASGuard Security, ktorý sa prebojoval až do finále, no tam už ťahal za kratší koniec.

„Sme z toho trochu smutní. Prehra s BPN Bratislava 0:1 trochu zabolela. Vo vyrovnanom zápase nebolo o víťazovi rozhodnuté do konca duelu,” približoval dianie z posledného víkendu kouč tímu Marián Pillár.

Najviac ho mrzí zahodená šanca Serbina

Ešte stále nevyrovnaný zo straty triumfu vysvetľoval neúspech z posledného súboja.

„Obaja finalisti sa do zápasu o zlatú medailu dostali pomerne suverénne a obaja sa na ceste za vyvrcholením potrápili iba raz. Nám sa to stalo v 16 finále, keď sme Casino Olympic Bratislava (1:1) vyradili až po penaltách. Samotný finálový duel bol už typicky taktický. Obaja súperi sa vzájomne poznajú a tak je ťažké jeden druhého niečím prekvapiť," povedal Pillár, ktorý opísal rozhodujúce momenty finále:

„Pre nás sa ukázala osudnou 21. minúta, keď po menšom zaváhaní v zadných radoch sa Bratislavčania rýchlejšie vyrovnali so vzniknutou situáciou a strelili jediný, no rozhodujúci gól. Nás však viac mrzela nepremenená šanca Peťa Serbina tesne pred týmto okamihom, všetko mohlo byť ináč. Ale futbal je už taký. Je i o chybách a zaváhaniach, ktoré neraz rozhodujú i vo finále."

Pangrác sa stal najlepším brankárom

So sezónou môžu byť Košičania nadmieru spokojní, keď získali dva majstrovské tituly a jeden im ušiel len o chlp.

„Bratislavčania nám vrátili požičané spred piatich rokov, keď sme triumfovali my 5:2 a tešili sa z titulu. V konečnom dôsledku však hodnotíme naše účinkovanie v sezóne za úspešné. Veď sme víťazom Superligy i náročnej KNL. Finále nám nevyšlo v halovom vyvrcholení v Korni a teraz v Piešťanoch,” uzavrel pohľad za skončeným ročníkom 2019/20 Marián Pillár.

Hodno ešte spomenúť, že v Piešťanoch udelili cenu najlepšieho brankára práve ich Ľubomírovi Pangrácovi.

Zostava Košíc: D. Novotný, P. Serbin M. Gere, I. Stolar, G. Rick, L. Pangrac, V. Turek - L. Baran, manažér mužstva, M. Sasak, P. Gere, M. Pillar, K. Lechman, vedúci mužstva.

Autor: Rudolf Rondzik

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.