Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Kórejský Jeonbuk vyhral Ázijskú ligu majstrov, zahrá si na MS klubov

Leonardo Rodrigues Pereira z tímu Jeonbuk Hyundai Motors sa teší v zápase finále Ázijskej ligy majstrov. (Autor: SITA/AP)
SITA|28. nov 2016 o 17:06

Majstrovstvá sveta klubov sa konajú od 8. do 18. decembra v Japonsku.

ZÜRICH. Kórejský klub Jeonbuk Hyundai Motors sa ako čerstvý víťaz Ázijskej ligy majstrov (AFC Champions League) stal posledným zahraničným účastníkom majstrovstiev sveta klubov pod hlavičkou Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), ktoré sa konajú od 8. do 18. decembra v Japonsku.

Vo finále play off prekonal Al-Ain zo Spojených arabských emirátov v súčte 3:2, keď po domácom víťazstve 2:1 dosiahol v odvete u súpera remízu 1:1.

Zostáva jediná tajnička - a to meno zástupcu hostiteľskej krajiny. V národnej J-League padne rozhodnutie medzi tímami Urawa Red Diamond a Kašima Antlers v dvojzápasovej konfrontácii 29. novembra a 3. decembra.

Klub Jeonbuk Hyundai Motors triumfoval v kontinentálnej pohárovej súťaži druhý raz v histórii. Podarilo sa mu to po desiatich rokoch pauzy a neúspechu vo finále 2011.

Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta klubov sa 11. decembra v Osake stretne s mexickým Club América México City.

Kórejský klub Jeonbuk Hyundai Motors ovládol Ázijskú ligu majstrov.

Urawa alebo Kašima si 8. decembra v Jokohame v play off o štvrťfinále zmerajú sily s novozélandským mužstvom Auckland City, postupujúci vyzve 11. decembra v Osake juhoafrický tím Mamelodi Sundowns Pretória.

Priamo do semifinále pri septembrovom žrebe v sídle FIFA vo švajčiarskom Zürichu nasadili Real Madrid a kolumbijské Atlético Nacional Medellín.

Vlani na MS klubov tiež v Japonsku triumfovala španielska Barcelona. Aktuálne finále sa uskutoční v nedeľu 18. decembra o 11.30 h SEČ v Jokohame.

Program tohtoročných MS klubov v Japonsku:

(8. - 18. decembra, časy sú uvedené v SEČ)

PLAY-OFF O ŠTVRŤFINÁLE

8. decembra (Jokohama) o 11.30 hod: Urawa Red Diamonds (Jap.) alebo Kašima Antlers (Jap.) - Auckland City (N. Zél.)

ŠTVRŤFINÁLE

11. decembra (Osaka) o 8.00 hod: Jeonbuk Hyundai Motors (Kór. rep.) - Club América México City (Mex.)

11. decembra (Osaka) o 11.30 hod: Mamelodi Sundowns Pretória (JAR) - Urawa Red Diamonds alebo Kašima Antlers (Jap.) / Auckland City (N. Zél.)

ZÁPAS O 5. MIESTO

14. decembra (Osaka) o 8.30 hod: zdolaní vo štvrťfinále

SEMIFINÁLE

14. decembra (Osaka) o 11.30 hod: Atlético Nacional Medellín (Kol.) - Mamelodi Sundowns Pretória (JAR) / Urawa Red Diamonds (Jap.) alebo Kašima Antlers (Jap.) / Auckland City (N. Zél.)

15. decembra (Jokohama) o 11.30 hod: Real Madrid (Šp.) - Jeonbuk Hyundai Motors (Kór. rep.) / Club América México City (Mex.)

ZÁPAS O 3. MIESTO

18. decembra (Jokohama) o 8.00 hod: zdolaní v semifinále

FINÁLE

18. decembra (Jokohama) o 11.30 hod: úspešní v semifinále

Súvisiace články