Davis Cup: Slováci sa o senzáciu nepostarali, prehrali aj vo štvorhre

Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop vs. Lukáš Klein, Alex Molčan: ONLINE prenos z Davis Cupu 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|5. feb 2023 o 10:00

Sledovali ste ONLINE prenos z kvalifikačného duelu Davisovho pohára 2023: Holandsko - Slovensko.

GRONINGEN. Kvalifikačný súboj o postup na finálový turnaj Davisovho pohára 2023 Holandsko - Slovensko dnes pokračoval tretím zápasom.

Na programe bola štvorhra, do ktorej nehrajúci kapitán Slovenska Tibor Tóth nominoval dvojicu Lukáš Klein a Alex Molčan. Domáce Holandsko reprezentoval pár Wesley Koolhof a Matwe Middelkoop.

Pôvodne mal za Slovensko po boku Kleina nastúpiť Jozef Kovalík, ale na poslednú chvíľu nastala zmena. Ani tá však nepomohla a Holanďania potvrdili pozíciu veľkého favorita víťazstvom 6:3, 6:3.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop - Lukáš Klein, Alex Molčan dnes (Holandsko - Slovensko LIVE, Davis Cup 2023, nedeľa)

Klein, Molčan
Nič sa nedá roibť, holandský pár potvrdil svoju deblovú kvalitu a doslova sfúkol našu dvojicu, ktorá stratila svoje podanie celkom trikrát. Holandsko tak využilo domáce halové prostredie v Groningene naplno a už po troch odohratých zápasoch si zabezpečilo víťazstvo nad Slovenskom, takže sa predstaví na finálovom turnaji Davis Cupu a nás bude opäť len čakať barážové stretnutie o udržanie sa sa vo svetovej skupine. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri tenisových prenosoch znova nabudúce!
Koniec zápasu
6:3
importantLenže nasledoval priamy bod a holandský pár vo veľmi silnom zložení Wesley Koolhof a Matwe Middelkoop získal rozhodujúci tretí bod proti nášmu nezohranému páru Lukáš Klein a Alex Molčan po jednoznačných setoch dvakrát 6:3!
40-15
Prvý z nich Middelkoop zahodil dlhým volejom.
40-0
importantMolčan odpálil bekhendový return mimo a domáci pár má ďalšie tri mečbaly pri podaní Middelkoopa!
30-0
Opäť rýchly víťazný bekhendový volej Koolhofa.
15-0
Koolhof však víťazným volejom otvára hru, ktorá môže byť poslednou v tomto zápase.
5:3
Molčan dokázal výmenu zakončiť forhendovým volejom a po odvrátenom mečbale sa podarilo znížiť na 3:5 v druhom sete.
40-A
Klein prestrelil Middelkoopa na sieti a vybojoval gembal.
40-40
Middelkoop sa rozhodol zariskovať forhendovým returnom, ktorý bol nepresný.
40-30
importantKlein rýchlo vyhodil bekhend a holandský pár má prvý mečbal!
30-30
Lenže Klein zaznamenal dvojchybu a holandský pár bude hrať o mečbal.
15-30
Molčanov druhý smeč už bol nechytateľný.
15-15
Klein odpovedá priamym bodom.
15-0
Podanie na udržanie v zápase začína Molčan pokazeným volejom na sieti.
5:2
Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Klein.
5:2
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:2
Koolhof už väčšie problémy nedopustil a po priamom bode vedie domáci pár 5:2 v druhom sete, takže je už len krôčik od rozhodujúceho tretieho bodu pre Holandsko.
40-15
Kleinov bekhendový return však zaskočil Middelkoopa na sieti.
40-0
Koolhof si pripisuje eso a vyzerá to na čistú hru.
30-0
Kleinov return skončil za základnou čiarou.
15-0
Middelkoop na sieti rýchlo výmenu zakončil víťazným úderom.
4:2
Molčan zakončil gem priamym bodom, takže je znížené na 2:4 v druhom sete.
15-40
Klein na sieti dokázal byť znova úspešný a sú tu dva gembaly.
15-30
Najprv Koolhof znova s dobrými volejmi a lob Kleinovi príliš nevyšiel, preto Middelkoop ukončil výmenu smečom.
0-30
Klein na sieti nezaváhal a zaklincoval bekhendovým volejom.
0-15
Priamy bod pre Molčana.
4:1
Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.
4:1
4:1
Lenže v ďalšej výmene Middelkoop trafil víťazný forhend stredom presne medzi Kleina a Molčana, takže domáci pár vedie 4:1 v druhom sete.
40-15
Presný forhendový return Kleina poda nohy Middelkoopovi priniesol bod.
40-0
Následne Middelkoop trafil eso.
30-0
Ani Kleinov forhendový return sa nedostal cez sieť.
15-0
Middelkoop otvára hru na podaní priamym bodom.
3:1
Priamy bod Kleina znamená ukončenie série víťazných gemov pre domáci pár a slovenská dvojica znižuje na 1:3 v druhom sete.
40-A
Molčan aj so šťastím zahral víťazný volej na sieti.
40-40
Middelkoop takticky nastrelil Molčana na sieti a dostáva gem na zhodu.
30-40
Našťastie priamy bod a gembal pre slovenský pár.
30-30
Následne Klein zamieril ďalší forhend len do siete a komplikuje si hru na podaní.
15-30
Neskutočne veľa toho vybehal Koolhof v tejto výmene, ktorého bojovnosť do poslednej chvíle slávila úspech, pretože Klein vyhodil forhend.
0-30
Koolhof sa na sieti rozhodol prebehnúť, ale prišla jeho ojedinelá chyba pri voleji.
0-15
Molčan na sieti zakončil presným smečom.
3:0
3:0
3:0
Ani Molčanov bekhendový return nemal šancu na úspech, takže holandský pár vedie 3:0 v druhom sete a smeruje za rozhodujúcim tretím bodom pre Holandsko.
40-15
Ďaší bod z podania pre Koolhofa znamená dva gembaly.
30-15
Koolhofa odpovedá esom na stred.
15-15
Po dlhšej dobe pekný moment v podaní Kleina, ktorý prehodil Koolhofa víťazným krížnym forhendom.
15-0
Koolhof začína hru na potvrdenie brejku priamym bodom.
2:0
importantMiddelkoop trafil víťazný bekhendový return po čiare, na ktorý nedosiahol Klein a domáci pár vedie už 2:0 v druhom sete!
40-30
importantNo a po dvojchybe Molčana je tu brejkbal pre holandský pár!
30-30
Lenže potom Molčan trafil bekhend len do siete a opäť to nebude mať jednoduché pri podaní.
15-30
Ďalší priamy bod pre Molčana.
15-15
Middelkoopov bekhendový return sa nedostal cez sieť.
15-0
Klein na sieti pokazil jednoduchý forhendový volej.
1:0
Bekhendový return Kleina bol nepresný a holandský pár vstupuje do druhého setu čistou hrou pri podaní Middelkoopa.
40-0
Priamy bod pre Middelkoopa.
30-0
Forhend Kleina od základnej čiary zastavila sieť.
15-0
Koolhof druhým víťazným volejom na sieti rýchlo ukončil výmenu.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Matwe Middelkoop.
6:3
importantLenže ďalší volej Molčana pod tlakom už skončil za základnou čiarou a favorizovaný holandský pár získal prvý set s prehľadom a po dvoch brejkoch pomerom 6:3!
40-15
Prvý sa podarilo odvrátiť víťazným bekhendovým volejom Molčana.
40-0
importantMolčan žiaľ úplne pokazil forhendový volej na sieti a holandský pár má tri setbaly!
30-0
Nasledoval víťazný forhendový return Middelkoopa.
15-0
Middelkoop na sieti s úspešným volejom, na ktorý už nezareagoval Molčan.
5:3
To isté sa zopakovalo aj po nevydarenom bekhendovom returne Kleina a holandský pár vedie 5:3 v prvom sete po čistej hre Koolhofa na podaní.
40-0
Bod z podania pre Koolhofa.
30-0
Skvelý bekhendový volej vytiahol Koolhof tesne nad zemou.
15-0
Druhý smeč Koolhofa bol nechytateľný pre našu dvojicu.
4:3
Koniec prestávky, podávať bude Wesley Koolhof.
4:3
Nakoniec priamy bod, takže čistá hra pri Molčanovom podaní a slovenský pár znižuje na 3:4 v prvom sete.
0-40
Pridáva sa aj Klein s víťazným bekhendovým volejom.
0-30
Molčan si dokázal vynútiť nevydarený volej Koolhofa.
0-15
Koolhofov pokus o lob bol veľmi nepresný.
4:2
Holandský pár to však mrzieť nemusí, pretože Koolhof znova zakončil na sieti a domáci vedú 4:2 v prvom sete.
40-15
Middelkoop však túto možnosť zahodil dvojchybou.
40-0
Molčan opäť nedostal return do hry a je tu šanca na čistú hru pre domácich.
30-0
Koolhof si na sieti poradil s forhendovým volejom.
15-0
3:2
Koniec prestávky, podávať bude Matwe Middelkoopa.
3:2
3:2
Molčan dohral výmenu rýchlo na sieti úspešným volejom a slovenský pár znižuje na 2:3 v prvom sete.
30-40
Po priamom bode sa slovenská dvojica dostáva ku gembalu.
30-30
Kleinovi sa podarilo zahrať forhendový volej do protipohybu Koolhofa.
30-15
Aj Klein sa dostáva do problémov, pretože jeho úder od základnej čiary letel do siete.
15-15
Molčan dokázal zahrať presný volej na sieti.
15-0
Koolhof trafil skvelý vítazný bekhend z defenzívnej pozície.
3:1
Bekhendový return Kleina neprešiel cez sieť a holandský pár potvrdil brejk, preto vedie 3:1 v prvom sete.
A-40
Koolhof si pripisuje ďalší priamy bod, ktorý znamená výhodu pre domáci pár.
40-40
Výborné reakcie na sieti predviedol Middelkoop a Klein už nestihol vrátiť jeho krátky volej.
40-A
importantKleinovi sa podarilo forhendom nastreliť Koolhofa a vybojoval tretí brejkbal!
40-40
Kleinov forhendový return zamieril do siete a gem je na zhode.
30-40
Prvý z nich odvrátil Koolhof priamym bodom.
15-40
importantMolčan zahral presné forhendové obhodenie po čiare a naša dvojica má dva brejkbaly!
15-30
Klein predviedol vynikajúci lob, na ktorý nedosiahol cúvajúci Middelkoop.
15-15
Koolhof reaguje priamym bodom.
0-15
Molčanovi sa podarilo vynútiť si pokazený volej Middelkoopa.
2:1
2:1
2:1
importantNajprv výmena od základnej čiary medzi Molčanom a Middelkoopom, ktorú však ukončil víťazným bekhendovým volejom Koolhof a domáci pár vedie 2:1 s výhodou brejku v prvom sete!
A-40
importantV tejto chvíli je tu prvý brejkbal, pretože Klein pokazil na sieti volej!