Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka
Juraj Berzedi. (Autor: SME)
Juraj Berzedi|4. sep 2020 o 22:25

Totožné situácie, odlišné rozuzlenie.

Pozitívny test? Žiadny zápas!

Futbalisti Slovana Bratislava nemohli pred dvoma týždňami odohrať na Faerských ostrovoch súboj prvého predkola Ligy majstrov proti tamojšiemu KÍ Klaksvík.

Dôvodom bolo, že slovenský majster mal v oboch výpravách, ktoré testovali v dejisku zápasu, po jednom pozitívnom prípade na koronavírus.

Najskôr zápas preložili, potom zrušili. Nie Európska futbalová únia (UEFA), ale tamojší hygienický úrad.

Kým domáci futbalisti sa tesne pred zápasom rozcvičovali, slovanisti zostali zavretí v hoteli. UEFA rozhodla o kontumačnom víťazstve domáceho tímu 3:0.

Vedenie Slovana sa odvolalo na Športový arbitrážny súd (CAS), ale zbytočne.

UEFA sa počas pandémie podriadila hygienickým úradom. A tie na Faerských ostrovoch to využili.

Pozitívny test? Hrá sa aj tak!

Len niekoľko dní po severskej ságe Slovana sa v Bratislave chystali reprezentačné tímy Slovenska a Česka na zápas Ligy národov.

Dve a pol hodiny pred výkopom sa objavila informácia, že člen realizačného tímu Česka má pozitívny test na Covid-19.

Okamžite ho izolovali. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky konanie zápasu odobril.

Nemusel.

Možno mohol niekto zo slovenskej strany vyvinúť úsilie, aby si slovenská reprezentácia pripísala jednoduché víťazstvo. Ale nestalo sa. Na Slovensku zvíťazil futbal. A zdravý rozum.

Juraj Berzedi
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články