Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kližan po zápale v zápästí už bez dlahy, druhý týždeň trénuje

SITA|Publikované 22. aug 2008 o 13:31

BRATISLAVA 22. augusta (SITA) - Slovenský tenista Martin Kližan, dvojnásobný a úradujúci domáci Junior roka, chýba v turnajovom dianí od začiatku júna. "Dôvodom bola zapálená šľacha v zápästí. Šesť týždňov ...

BRATISLAVA 22. augusta (SITA) - Slovenský tenista Martin Kližan, dvojnásobný a úradujúci domáci Junior roka, chýba v turnajovom dianí od začiatku júna. "Dôvodom bola zapálená šľacha v zápästí. Šesť týždňov som nosil dlahu a prakticky dva mesiace som nemohol hrať," vysvetlil svoju absenciu 19-ročný Bratislavčan M. Kližan pre agentúru SITA a dodal: "Trénujem už týždeň a pol a zatiaľ sa to vyvíja dobre. Každý deň je to lepšie, ale stále to trochu cítim. Ide však skôr o reakciu ruky na odvyknutie od záťaže."

Niekdajší líder svetového rebríčka juniorov podľa Medzinárodnej tenisovej federácie ITF a šampión z dvojhry chlapcov na parížskom Roland Garros 2006 Kližan sa v rámci NTC pripravuje najmä pod vedením Branislava Sekáča a na kondičnú zložku jeho tréningu dohliada Ivan Gabovič. Impulzívny ľavák, ktorý vlani v septembri proti Kórejskej republike debutoval v Davisovom pohári, momentálne figuruje na 561. mieste v seniorskom renkingu. Ešte v apríli bol na 342. priečke. Na dvorce by sa mal vrátiť približne o tri týždne: "Mal by som začať na nejakom turnaji úrovne ITF Futures s dotáciou 10 000 dolárov. Následne uvidím, ako to dopadne s Davisovým pohárom, a žiadosťou o voľnú kartu na trnavský challenger koncom septembra."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.