Kings nemajú a nikdy nemali záujem o Eichela, hovoria ich insideri

Oh My Hockey|18. jún 2021 o 16:27

Los Angeles Kings alebo New York Rangers? Ako dve údajne najreálnejšie možnosti budúceho pôsobiska Jacka Eichela prezentujú niektorí insideri práve tieto kluby. Spájať Eichela s Rangers sa za posledný rok stalo medzi fanúšikmi aj novinármi už folklórom.

Lenže čo Kings?

Eichel je stále kapitánom Buffala Sabres. Medzi ním a manažmentom vraj nepanujú najharmonickejšie vzťahy. Cítiť to bolo aj z útočníkovho posezónneho interview, posťažoval sa na to, ako vedenie jednalo v prípade jeho zranenia a dodal, že by chcel vyhrávať, kdekoľvek to bude.

Pikantné výroky nepadali len z tábora "šabieľ". V duchu potrebnej zmeny sa vyjadril i Drew Doughty, dlhoročný obranca Los Angeles Kings. Nebaví ho dlhá prestavba, myslí si, že by klub mal konať a bolo avizované, že v drese "kráľov" sa v budúcom roku predstavia nové tváre. Zatiaľ je nejasné, či ich vedenie privedie skrz trejdy, alebo trh s voľnými hráčmi.

Je jasné, že ak by chceli hviezdneho centra Buffala, muselo by dôjsť k výmene. O spojení Kings-Eichel hovoria aj mená ako Elliotte Friedman, no v novom dieli podcastu Kings of the Podcast, v ktorom účinkujú dvaja insideri z prostredia Kings (John Hoven a Dennis Bernstein), zaznelo, že by si mal známy novinár overiť svoje zdroje.

Dvaja novinári blízko klubu majú o tejto problematike diametrálne odlišné informácie. "Niečo podobné nikdy nebolo reálnou možnosťou, klub k tomu nemal ani len blízko. Kings majú záujem o iných hráčov," zaznelo v podcaste od dôveryhodných ľudí. Dokonca sa Hoven vyjadril, že je pravdepodobnejšie, že Ducks vymenia Gibsona za Eichela, ako že Američana do svojich radov privedú Kings.

Čo sa týka Eichela, klub dlhodobo vylučuje, žeby hráč požiadal o trejd. Špekuluje sa, že jeho výmena príde skoro, možno dokonca pred draftom, a že jeho cena klesá.

Nachádzate sa tu: