Slovan na ľade súperov opäť nebodoval.
Slovan na ľade súperov opäť nebodoval. (Autor: TASR)
Marián Szűcs|29. nov 2017 o 17:21

V predchádzajúcich troch sezónach mal Slovan v tejto fáze KHL zakaždým viac bodov ako teraz.

BRATISLAVA. Postúpi Slovan Bratislava do play off? Ešte pred pár dňami by to málokto pripustil. Tím sa trápil a na priečku zaručujúcu postup do vyraďovacej časti KHL strácal dvadsať bodov.

Slovan je síce stále vo veľmi zložitej situácii, ale za posledné dni získal okrem bodov aj jednu dôležitú vec - nádej.

Podporili ju tri víťazstvá za sebou - nad Chabarovskom 5:2, nad Kchun-lunom 2:1 po predĺžení a naposledy v utorok nad Vladivostokom 1:0.

V sérii piatich domácich zápasov Slovan ani raz nevyšiel naprázdno a získal dvanásť z pätnástich možných bodov.

„Keby som povedal, že nám v domácej sérii dvanásť bodov nestačí, asi by som bol nenažraný. Je to super," reagoval brankár Jakub Štěpánek, ktorý proti Vladivostoku vychytal vôbec prvú nulu Slovana v tejto sezóne.

Vlani mali viac bodov a nepostúpili

Slovan teraz čakajú rozhodujúce dva mesiace sezóny, počas ktorých odohrá 18 zápasov. Potom bude mať KHL dlhú olympijskú prestávku (potrvá mesiac). Po nej odohrá Slovan už len dva zápasy základnej časti.

Tá je práve pre olympiádu kratšia, oproti minulým ročníkom má o štyri zápasy menej.

Napriek pozitívnym impulzom z posledných dní sa postup Slovana do play off javí ako veľmi málo pravdepodobný.

Domov»Hokej»KHL»Zankovec je lepší než Říha, tak málo bodov však Slovan nemal už roky