Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Katušák pracoval so psychikou

TASR|5. máj 2009 o 20:52

Kým sa víťaz základnej časti slovensko-českej interligy hádzanárok z Iuventy Michalovce pripravuje na sobotňajší prvý zápas finálovej série, jeho súper si miestenku v boji o titul musí ešte len v stredu vybojovať.

BRATISLAVA. Kým sa víťaz základnej časti slovensko-českej interligy hádzanárok WHIL z Iuventy Michalovce pripravuje na sobotňajší prvý zápas finálovej série, jeho súper si miestenku v boji o titul musí ešte len v stredu vybojovať. V piatom semifinálovom dueli sa v bratislavskej hale na Jégého (17.30) rozhodne, či bude na východe republiky víkendovať majstrovský ŠKP Bratislava alebo Slovan Duslo Šaľa.

Obhajkyne titulu mali cez uplynulý víkend možnosť rozhodnúť o svojom postupe na palubovke pri Váhu, no v oboch infartkových koncovkách veľmi vyrovnaných stretnutí ťahali zhodne za kratší koniec. Za stavu 2:2 sa však séria vracia do hlavného mesta a tréner papierového favorita Štefan Katušák verí, že tretiu šancu na finálovú účasť už jeho tím neprepásne.

"Ten zápas bude veľmi náročný, no aj napriek tomu, že Šaľa je silným družstvom verím mojim dievčatám, že to nakoniec zvládneme," vyhlásil kouč a pokračoval: "Po hernej stránke sa už nedá príliš pripravovať, treba však zapracovať po psychickej stránke, lebo také dve prehry o gól zamávajú so sebavedomím. Musíme popracovať na tom, aby sa dievčatá dostali do hernej pohody a tak sme mohli zvládnuť ten zápas podľa našich predstáv."

Pre trénerku Šale Darinu Braunovú by postup bol veľkou satisfakciou pred ukončením práce pri kormidle tímu. Vedenie klubu sa pre novú sezónu rozhodlo nájsť aj novú trénerskú tvár.

"V tomto klube sú to moje posledné zápasy a preto sa veľmi teším a som rada, že dievčatá takto zabojovali. Stredajší zápas rozhodne disciplína a obrana rovnako ako v nedeľu. Nech vyhrá lepší, no šťastie k športu potrebujeme, takže uvidíme ku komu sa nakoniec prikloní. My však určite ideme bojovať. My sme doma ešte neprehrali žiadny zápas, no verím, že sa nám podobný výkon podarí zopakovať aj vonku. Vtedy budem spokojná a netajím, že by ma veľmi potešil postup," prezradila Braunová.

Súvisiace články