Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Kapverdy sa postarali o senzáciu, pomáhal im Mourinho

(Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|28. jan 2013 o 19:48

Futbalisti Kapverd sa na Africkom pohári postarali o senzáciu.

BRATISLAVA. Nedávno patrili medzi najhoršie národné tímy sveta, a na Africkom pohári národov mali byť ako nováčik iba do počtu.

Futbalisti Kapverd – z krajiny, kde žije sotva päťstotisíc obyvateľov, sa však postarali o senzáciu, keď postúpili do štvrťfinále. V skupine remizovali s Juhoafrickou republikou i s Marokom, v nedeľu v rozhodujúcom zápase zdolali Angolu 2:1.

„Je čas, aby svet dozrel a začal nás rešpektovať. Moji hráči môžu čoskoro hrať za Barcelonu, Real či Chelsea,“ vyhlásil tréner Kapverd Lúcio Antunes. Podiel na úspechu má i tréner Realu Madrid José Mourinho, ktorý v decembri minulého roka pozval Antunesa na školenie. A radil mu.

Práve Antunes má najväčší podiel na úspechu. Vytušil, že jeho tím nemôže uspieť ofenzívou a tak ho naučil precízne brániť. Ani v jednom z troch zápasov im nedal súper viac ako gól.

„Výborne nás pozná. Vie odhadnúť naše sily a čoho sme schopní,“ tvrdil kapitán a šéf obrany Fernando Neves, ktorý hral ešte vlani za Baník Ostrava.

„Dosiahli sme viac, než od nás ktokoľvek čakal. Ale chceme ísť ešte ďalej,“ uzavrel sebavedomý kouč ostrovnej krajiny, od ktorej najbližšou pevninou je Senegal vzdialený zhruba päťsto kilometrov a ktorej oficiálnym jazykom je portugalčina.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články