Prehrali len s majstrami sveta. Slovenský štvorkajak postúpil do finále ME

Denis Myšák, ilustračná fotografia.
Denis Myšák, ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR)
TASR|4. jún 2021 o 11:02 (aktualizované 4. jún 2021 o 14:29)

Finále je na programe v sobotu.

POZNAŇ. Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek postúpil na ME v rýchlostnej kanoistike v Poznani priamo do finále na 500 m.

V druhom piatkovom rozjazde skončil na druhom mieste o 0,853 sekundy za úradujúcimi majstrami sveta z Nemecka. Finále je na programe v sobotu o 12.02 h.

Eduard Strýček s Dávidom Feketeom nepostúpili v kategórii C2 na 500 m, keď v rozjazde skončili na 6. mieste. O medaily nezabojuje ani Matej Rusnák, ktorý v C1 na 1000 m obsadil 5. priečku.

Erikovi Vlčekovi iba tesne ušlo A-finále v K1 na 1000 m, v rozjazde ho klasifikovali na 4. priečke, za postupom zaostal o 0,703 sekundy. V ženskej súťaži K1 na 200 m sa Lisa-Maria Gamsjägerová predstaví v semifinále, v rozjazde obsadila 5. miesto.

Gamsjägerová s Mariánou Petrušovou postúpili do finále K2 na 500 m. V semifinále obsadili tretiu priečku. Rusnák v semifinále C1 na 500 m skončil na nepostupovej 7. pozícii.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Prehrali len s majstrami sveta. Slovenský štvorkajak postúpil do finále ME