0 - 2
(0:1, 0:1, 0:0)

Kanada - Lotyšsko: ONLINE z MS v hokeji 2021, favorit senzačne prehral

Kanada vs. Lotyšsko: ONLINE prenos z prvého zápasu na MS v hokeji 2021 dnes.
Kanada vs. Lotyšsko: ONLINE prenos z prvého zápasu na MS v hokeji 2021 dnes. (Zdroj: Sportnet)
Sportnet|21. máj 2021 o 10:00 (aktualizované 21. máj 2021 o 23:25)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z prvého zápasu na MS v hokeji 2021: Kanada - Lotyšsko.

RIGA. Kanada a Lotyšsko dnes odohrali svoj prvý zápas na MS v hokeji 2021, domáci výber senzačne vyhral 2:0.

ONLINE PRENOS: Kanada - Lotyšsko (LIVE z MS v hokeji 2021 dnes)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2020/2021
21.05.2021 o 19:15
Kanada
0:2
60' minúta
Ukončený
Lotyšsko
Prehľad
Góly a asistencie: 20. Indrašis (Keninš, Freibergs), 29. Batna (Keninš). Rozhodca: Schrader A.(GER) – Tscherrig M.(SUI).
O prvé veľké prekvapenie sa postaralo domáce mužstvo Lotyška, keď porazilo v úvodnom zápase asi najväčšieho favorita skupiny B Kanadu. Na víťazstvo im stačili iba dva góly Indrašisa a Batnu, pretože Kivlenieks v bráne predviedol bravúrny výkon a pochytal všetkých 38 striel, ktoré naňho vyslali kanadskí hokejisti. Pre Lotyšsko majú tieto tri body cenu zlata, pretože ich približujú k postupu do štvrťfinále, ale samozrejme majú pred sebou ešte šesť zápasov. Naopak Kanada vie, že bude musieť zvíťaziť aj nad niektorými zo silných mužstiev USA alebo Fínska, aby napravila túto nečakanú stratu hneď na úvod šampionátu. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch z hokejových majstrovstiev v Rige!
Koniec zápasu.
59:58
Domáci vyhrali aj posledné vhadzovanie vo vlastnom pásme a definitívne si Kivlenieks udrží čisté konto.
59:46
Do tretice vyhodenie cez všetky čiary a do konca zostáva iba štrnásť sekúnd, takže Kanada má maximálne čas na jeden gól.
59:30
Dve zakázané uvoľnenia Lotyšska za sebou, ale ich víťazstvo je už takmer isté, pretože Kanada už dva góly nestrelí.
59:06
Oddychový čas si zobral aj tréner Lotyšska Bob Hartley, pretože chce hru upokojiť a zmierniť tlak Kanady.
58:10
Na druhej strane Kanada už melie z posledného a snaží sa niečo vymyslieť, ale je to veľmi prehustené a Lotyšsku sa darí držať puk v bezpečných priestoroch.
57:20
57:20
importantDaugavinš sa mohol zapísať ako strelec tretieho gólu, ale jeho pokus skončil iba na žŕdke opustenej brány.
56:50
importantKanada riskuje a hrá už v šestici bez Kuempera.
56:45
Oddychový čas domácich.
56:45
Spoľahlivý Kivlenieks predvádza zákrok, keď nepustil puk a nedal žiaden priestor na prípadné dorážky pre kanadských hokejistov.
56:10
Nevyzerá to dobre, pretože sa ani nedokážu usadiť v útočnom pásme a čas sa im nezadržateľne kráti.
55:30
Jedna z posledných šancí na zdramatizovanie zápasu, ale Kanada musí využiť túto presilovú hru.
54:59
54:59
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Roberts Bukarts – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
53:56
importantNie je z toho tretí gól pre Lotyšov, keď obrovskú šancu nevyužil Abols, ktorému nabil Karsums a Kuemper predviedol ďalší fantastický zákrok v dnešnom zápase.
53:00
Črtal sa brejk pre kanadských hokejistov v oslabení, ale dobrý návrat domácej obrany, takže sa nedostali k strele.
52:20
Lotyšsko je opäť o čosi bližšie k víťazstvu, pretože Kanada mu darovala presilovú hru a domáci tak môžu možno definitívne rozhodnúť dnešný zápas, ak by strelili tretí gól.
51:48
Vylúčenie v tíme Kanada (Maxime Comtois – 2 min., podrazenie).
50:45
Perfetti chcel poslať bekhendom puk pred domácu bránku, ale tam nebol žiadny zo spoluhráčov, takže sa Kanada sama dostáva z útočného pásma.
49:45
Stále nič nevychádza Kanade podľa predstáv a domáci sa bránia s celkom dostatočným prehľadom.
48:49
48:49
Kivlenieks radšej podržal puk, pretože Kanada útočila do nesformovanej obrany Lotyšska.
47:56
importantAni Danforthova dorážka neznamená prvý gól pre Kanadu, pretože Kivlenieks výborne zareagoval a dokázal zmenšiť strelecký uhol.
47:20
Ale teraz sa Lotyšsko dostáva zbytočne pod tlak, pretože znova vyhodilo puk len za cenu zakázaného uvoľnenia, čo sa im nemusí vyplatiť.
46:45
Puk sa nepodarilo udržať Stetcherovi na modrej čiare, takže Lotyši ho dostávajú aspoň do stredného pásma.
46:20
Zakázané uvoľnenie v podaní Lotyšska, takže hra zostane pred Kivlenieksom a domáci nebudú môcť vystriedať.
45:30
Millerova strela bola vyrazená Kivlenieksom a následne do hry naskočil vylúčený Cibulskis, takže domáci prežili aj tretie oslabenie.
44:55
Aj keď sa Kanada rýchlo dostala do útočného pásma, tak rovnako rýchlo ho aj stratila a Lotyši vyhadzujú puk cez všetky čiary.
44:02
Kanada sa snaží využiť svoju tretiu presilovú hru v zápase, ale Millerovu strelu zablokoval odvážne Darzinš, od ktorého sa puk odrazil mimo hraciu plochu.
43:26
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Oskars Cibuļskis – 2 min., hákovanie).
42:46
Puk sa dostal pred Kuempera a Džerinš sa nepretlačil k zakončeniu, takže brankár Kanady ho pokryl.
42:10
Domácim sa už nedarí usadiť v útočnom pásme, ale minimálne držia na dištanc Kanaďanov, ktorí nemôžu útočiť.
41:16
importantRóbert Bukarts mohol streliť dôležitý tretí gól, ale bol až príliš blízko Kuempera a nedokázal nájsť medzeru v jeho výstroji.
40:56
Vylúčenie v tíme Kanada (Maxime Comtois – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
40:30
Kanada má len dvadsať minút na odvrátenie prvého veľkého prekvapenia tohto šampionátu, ale začína veľmi zle, pretože Lotyši majú avizovanú presilovú hru na začiatku tretej tretiny.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Víťazstvo Lotyšska nad Kanadou naberá po druhej tretine reálne kontúry, pretože domáci pridali druhý gól vďaka úspešnému teču Batnu po strele Keninša, ktorý znemožnil zákrok Kuemperovi. Domáci mali ešte ďalšie veľké šance predtým, ale Kuemper podržal Kanadu proti možnostiam Marenisa a Freibergsa. Kanada nemala v druhej časti žiadnu vyloženú šancu, aj keď opäť bola strelecky aktívnejšia ako súper. Dvojgólový náskok je pred poslednou tretinou trochu zradný, takže domáci by sa mali mať na pozore, ale sú blízko k prekvapujúcim trom bodom. Tretia tretina začína približne o 20:54.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Dokonca Dzierkals mal ešte jednu šancu z dobrej pozície, ale nedokázal prestreliť dobre postavených obrancov Kanady, ktorý puk nepustili na Kuempera.
39:08
Domáci hokejisti sa vystavili ofsajdu, ale to im v závere druhej tretiny určite nevadí, pretože už sú veľmi blízko k udržaniu svojho náskoku.
38:30
Už ani nie dve minúty do konca druhej časti a Kanady stále neskórovala, čo pred začiatkom zápasu čakal asi málokto.
37:34
Buly sa obstará v stredovom kruhu po prerušení hry, preto Kanada nedokáže mať neustály tlak pred bránou domácich.
36:58
Bernard-Docker teraz dlho krúžil s pukom na čepeli a prenechal ho na modrej čiare Powerovi, ktorého zakončenie končí iba v ľapačke Kivlenieksa.
36:06
Puk skončil na kanadskej striedačke, takže opäť sa hra vytlačí do stredného pásma, čo vyhovuje domácim.
35:30
35:30
Táto hra úplne vyhovuje Lotyšom, keď sa puk pohybuje prevažne v strednom pásme, takže žiadny problém pre ich defenzívu.
34:45
Tentokrát vyskúšal strelu Henrique, ale ani on nebude prvý strelec gólu Kanady na tomto šampionáte, pretože ani netrafil bránku.
34:05
Čas sa kráti v druhej tretine, preto môžeme očakávať, čoraz častejšiu hru pred Kivlenieksom, na ktorého už dnes letelo 25 striel.
33:35
A už sa začína pritvrdzovať na strane Kanady, teraz si počkal na tvrdý hit Miller, ktorý zostrelil Krastenbergsa nešetrným spôsobom.
32:50
Lotyšom sa podarilo vytlačil hru zo svojho pásma až pred Kuempera, takže získavajú ďalšie cenné sekundy.
31:25
Ďalší útok kandských hokejistov začína spoza Kuempera, takže domáci majú čas na vystriedanie a do hry prídu čerstvé sily.
30:55
Reakcia Kanady je nevyhnutná, ale nedarí sa im tak akoby chceli, takže bude ťažké odčarovať čisté konto brankára Kivlenieksa.
28:39
goalLotyšsko dalo gól!
Domáci predsa len odskakujú už do dvojgólového vedenia, pretože zužitkovali dobrú prácu v útočnom pásme! Puk sa dostal ku Keninšovi, ktorý umne vystrelil z pravej strany, pretože videl pred bránkou OSKARSA BATNU a ten perfektným tečom nedal žiadnu šancu Kuemperovi. Lotyšsko sa dostáva do veľmi nádejného vedenia a za nami je už takmer polovica zápasu, takže Kanada má veľký problém. Asistencia: Keninš
28:08
Vilardi zobral zodpovednosť na seba a natlačil sa pred domácu bránu, lenže tam ho vytlačili z dobrej pozície domáci obrancovia.
27:40
Hru prerušuje hvizd hlavného rozhodcu pre prihrávku rukou od Hagela, takže hra sa dostane do stredného pásma.
27:09
Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Lotyšska, pretože puk skončil mimo hracej plochy vďaka jednému z domácich hráčov.
26:30
26:30
Kanada sa stále nezobudila z letargie, ktorú predvádza po väčšinu zápasu a už mohla prehrávať 0:3, ale ďakovať môže skúsenému Kuemperovi.
25:33
importantKrásna kombinácia Lotyšska, ktorá skončila pri voľnom Freibergsovi pred Kuemperom, ale ten znova drží Kanadu nad vodou, pretože puk neprešiel na dvakrát cez jeho betóny.
24:50
Domáci dokázali prežiť v dnešnom stretnutí aj druhé oslabenie a opäť sa nedostali pod veľký tlak Kanady, čo je pre nich pozitívna správa.
24:30
24:30
Kanada mala teda pred chvíľou z pekla šťastie, teraz pred Kivlenieksom minul z dobrej pozície Bunting, takže nie je vyrovnané.
23:30
importantA veľká príležitosť na druhý gól pre domácich, ale Marenis nedokázal zužitkovať únik, pretože Kuemper prečítal jeho úmysel a vyrazil puk pravým betónom.
22:40
Vyhrané buly a následná strela Pirriho bez prípravy skončila v ľapačke Kivlenieksa, ktorý predviedol ukážkový semafor.
22:38
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Renars Krastenbergs – 2 min., hákovanie).
22:20
Kanada sa usadila pred Kivlenieksom, ale prihrávka prešla cez bránkovisko bez toho, aby sa puku niektorí z hráčov dotkol.
21:10
Hráči Kanady sa na začiatku druhej tretiny nedokážu dostať poriadne k puku, pretože domáci sú dosť rýchli.
20:20
Lotyšsko zaviezlo puk do útočného pásma a bude sa snažiť zdržať Kanadu čo najdlhšie v ich pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Aj keď Kanada bola strelecky aktívnejšia v prvej tretine, tak nemala okrem šance Pirriho žiadnu ďalšiu príležitosť na presadenie sa. Lotyšsko vystrelilo na Kuempera iba štyrikrát, ale posledná strela dve sekundy pred koncom z hokejky Indrašisa otvorila skóre duelu, takže domáci sú po prvej tretine na dobrej ceste za bodmi. Kanada sa však určite bez boja nevzdá a bude chcieť výsledok otočiť vo svoj prospech už v druhej tretine. Druhá tretina začína približne o 20:04.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
19:58
Tak to je neskutočný záver úvodnej tretiny, ktorý prináša prvý gól domáceho mužstva na turnaji! Puk do pásma pekne potiahol pri pravom mantineli Keninš a našiel výbornou prihrávkou MIKSA INDRAŠISA, ktorý si puk spracoval a strelou zápästím prekonal Kuempera pomedzi betóny. Lotyšsko stihlo využiť presilovú hru a Kanada bude musieť vo zvyšku zápasu doťahovať stratu. Asistencie: Keninš, Freibergs
19:15
Jeden zákrok si Kuemper pripísal, ale potom sa Kanada oslobodila a drží Lotyšov na dištanc, takže prvá tretina už gól asi neprinesie.
18:30
Lotyšsko sa ubránilo v oslabení a môže opäť potrápiť Kanadu v početnej výhode, ale hlavne musí strieľať na Kuempera.
18:08
18:08
Vylúčenie v tíme Kanada (Gabriel Vilardi – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
17:15
importantNa záver presilovej hry sa dostal do šance Pirri, aj pretože Kivlenieks tentokrát neudržal puk, ale z dorážky nedokázal trafiť bránu.
16:40
Domáci vyhadzujú až ku Kuemperovi, takže Kanada musí začať svoju snahu úplne odznova a nie je to vydarená presilovka.
15:58
Nebezpečná situácia pre domácich, keď sa snažil dorážať Comtois, ale znova Lotyšsko podržal Kivlenieks, ktorý dnes predvádza zatiaľ spoľahlivý výkon.
15:45
Prvá formácia Kanady získala útočné pásmo a môže roztočiť ofenzívny kolotoč pred Kivlenieksom.
15:12
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Kaspars Daugavinš – 2 min., hákovanie).
15:00
Do konca úvodnej tretiny zostáva len päť minút a my stále čakáme na prvý gól zápasu, takže uvidíme, či sa ho dočkáme ešte v tejto časti hry.
14:20
14:20
Už sme späť a Kanada sa púšťa do útočného pásma, kde však má problém usadiť sa, pretože domáci im znepríjemňujú život.
12:50
Momentálne z Rigy vypadol obraz aj zvuk, takže nevieme, čo sa presne odohráva na ľadovej ploche.
12:00
Domáci môžu ukľudniť hru a začať zo svojho pásma, pretože Kanaďania sa nepúšťajú do napádania.
10:55
Ďalší útok Kanada začína spoza svojej brány, ale zatiaľ stále si nedokázala vypracovať gólovú príležitosť.
10:20
Domáci to znova vyskúšali v útočnom pásme po dlhšej dobe, ale strela ani nedoletela na Kuempera, pretože bola zblokovaná.
09:28
Lotyšsko sa oslobodilo len za cenu zakázaného uvoľnenia, takže hráči nemôžu striedať a to môže byť menší problém pri väčšom tlaku Kanady.
08:45
Pirri už je na ľadovej ploche a Hagel z ľavej strany ohrozil Kivlenieksa, ktorý len puk vyrazil do rohu, takže snaha Kanady môže pokračovať.
07:55
Domáci sa stále dokážu udržať v pásme, ale chýba tomu strela, preto logicky nemôžu očakávať vypracovanie ďalšej šance.
07:28
importantPrvú nebezpečnú situáciu si vypracoval Daugavinš, ale puk netrafil ideálne pred Kuemperom a ten sa poodrážal ideálne pre kandského brankára, ktorý ho prikryl.
06:50
Lotyši vyhrali vhadzovanie, takže majú príležitosť otvoriť skóre v presilovej hre.
06:38
Vylúčenie v tíme Kanada (Brandon Pirri – 2 min., hákovanie).
06:01
06:01
K dispozícii je prvá reklamná prestávka a Kanada bude po nej pokračovať v útočnom pásme.
05:45
Na opačnej strane chcel niečo vymyslieť Perfetti, ale ani jeho prihrávka nenašla žiadneho zo spoluhráčov.
05:15
Lotyši sa konečne aspoň dostali do útočného pásma, ale dlho v ňom nezotrvali, pretože si nedokázali presne prihrať.
04:16
Hagel sa predral do útočného pásma cez Indrašisa a znova preveril Kivlenieksa, ktorý stále nemá žiaden problém.
03:30
Kanada je aktívnejším mužstvom, ale strelecké pozície nie sú úplne najideálnejšie, preto sa potrebuje dostávať do lepších priestorov.
02:49
Obranca prvej formácie Kanady mal priestor na modrej čiare, takže pokúsil sa nahodiť puk na domácu bránu, lenže nikto ho netečoval, takže ďalší ľahký zákrok pre Kivlenieksa.
01:06
Prvé dva zákroky pre brankára Kivlenieksa, ale zatiaľ to neboli nebezpečné zakončenia, takže puk nemusel vyraziť.
0:30
Kanada sa pokúsila o prvý útok, ale ich akcia skončila v rohu a k puku sa dostali domáci hokejisti.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Prvý hrací deň 84. šampionátu v ľadovom hokeji nám ponúkne súboj usporiadateľskej krajiny proti zámorskému favoritovi skupiny B. Kanada má poskladané mužstvo prevažne z hráčov NHL, ale pre väčšinu to bude premiéra na tak veľkom podujatí, preto môže chýbať skúsenosť ich výkonom. Lotyšsko vsadilo práve naopak na osvedčené mená, ktoré ťahajú tento tím už dlhodobo a vedia, čo majú od šampionátu očakávať. Najväčšími ťahúňmi Kanady by mal byť brankár Hill a v ofenzíve hlavne Brown, Comtois, Henrigue alebo Paul. Lotyšsko bude mať v hre skúsených hráčov ako Indrasis, Redlihs, Daugavins či bratia Bukartsovci.

Favoritom zápasu je Kanada, ale domáci nemajú čo stratiť a môžu sa snažiť skomplikovať cestu za víťazstvom tímu, ktorý získal na poslednom šampionáte pred dvomi rokmi strieborné medaily. Ak chce Lotyšsko zabojovať o postupové priečky, tak sa mu hodí každý jeden bod. Lenže vzájomná bilancia hovorí v prospech "javorových listov", pretože Lotyšsko vyhralo nad Kanadou iba jeden z desiatich zápasov ešte v roku 2007 na medzinárodnom turnaji v Bielorusku, pričom pre Kanadu nebol dôležitý a prehra 2:9 hovorí za všetko.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.

Domov»MS v hokeji 2021»Kanada - Lotyšsko: ONLINE z MS v hokeji 2021, favorit senzačne prehral