Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Kamenár o hosťovaní v Sivasspore: Chcem chytávať

SITA|23. jan 2011 o 15:30

Slovenský futbalový brankár Ľuboš Kamenár, ktorý je kmeňovým hráčom francúzskeho druholigistu FC Nantes, bude v jarnej časti aktuálnej sezóny hosťovať v tureckom Sivasspore.

NANTES. Pre agentúru SITA to potvrdil hráčov manažér Dalibor Lacina.

„V nedeľu sme sa dohodli so Sivassporom na hosťovaní a podpísali sme zmluvu. Pre Ľuboša bolo prioritou nájsť si klub, v ktorom bude brankárskou jednotkou, keďže v Nantes momentálne nechytáva. Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť sa s kvalitným tureckým mužstvom, kde bude Ľuboš pravidelne dostávať šancu v základnej zostave. Je to zaujímavé aj z finančného hľadiska, kľúčová však bola futbalová otázka, Ľuboš chce opäť získať zápasovú prax,“ povedal Dalibor Lacina.

Kamenár je už spolu s agentom v Istanbule, kde sa v nedeľu Sivasspor predstaví na ihrisku miestneho Galatasaray. Talentovaný gólman však bude duel ešte iba sledovať z tribúny. „V pondelok ma tu v Istanbule čakajú lekárske testy a potom už odcestujem do Sivasu a pripojím sa ku svojim novým spoluhráčom,“ povedal pre SITA Ľuboš Kamenár na margo svojho najbližšieho programu.

Odchovanec Spartaka Trnava sa v FC Nantes „zosunul“ z pozície brankárskej jednotky do pozície náhradníka a keďže tento stav trval už veľmi dlho, odchod privítal.

„V prvom rade chcem chytávať. Rok som sedel na lavičke, už som to potreboval zmeniť. Hosťovanie bude trvať do 31. mája, potom v lete uvidíme, či sa vrátim do Nantes alebo zvolíme iný variant. Sivasspor mi ponúkol zaujímavé podmienky a hoci to nie je úplne top mužstvo, turecká liga je kvalitná súťaž. Rozhodol som sa skúsiť to tu, uvidíme, ako sa mi bude dariť. V kádri sú dvaja českí obrancovia, ktorí mi určite na začiatku pomôžu na ihrisku aj mimo neho,“ opísal svoje pocity slovenský gólman.

Ľuboš Kamenár odštartoval seniorskú kariéru v Spartaku Trnava, následne si štyri roky obliekal dres Artmedie Petržalka a v júli 2009 sa na päť rokov upísal Nantes. Kamenár má na konte i dva štarty za slovenskú reprezentáciu, pre malé zápasové vyťaženie v klube sa však postupne vytratil z národného výberu. Sivasspor obsadil v ostatnej edícii Süper Lig 15. pozíciu a rovnaká priečka mu patrí v 18-člennom tureckom pelotóne aj momentálne.

„Prioritou klubu je jednoznačne záchrana v najvyššej súťaži. Verím, že mužstvu svojimi výkonmi pomôžem k naplniť tento cieľ,“ dodal Ľ. Kamenár.

Súvisiace články