Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Kadetky SR v Michalovciach s cieľom postúpiť

SITA|4. mar 2009 o 13:34

V kalendári Európskej hádzanárskej federácie je termín 6. - 8. marca 2009 vyhradený kvalifikačným súbojom o postup na majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku.

MICHALOVCE. V kalendári Európskej hádzanárskej federácie je termín 6. - 8. marca 2009 vyhradený kvalifikačným súbojom o postup na majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (25. 6. - 5. 7. 2009). Dejiskom jednej z ôsmich skupín kvalifikácie bude od piatka do nedele aj nová telocvična Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach, v ktorej budú o dve miestenky na šampionát bojovať tímy Slovenska, Švajčiarska, Rakúska a Nemecka.

"Naše družstvo už v príprave naznačilo, že napreduje. Myslím si, že máme veľmi kvalitne obsadený brankársky post. Nechcem hovoriť o individualitách, z nich chceme vytvoriť jednoliaty kolektív. Zo súperov vzbudzujú najväčší rešpekt Nemky, ktoré sú aj na základe výsledkov v príprave favoritom. Rakúšanky majú tiež veľmi dobré družstvo, vlani v auguste sme s nimi trikrát prehrali. Nad Švajčiarkami sme nedávno vyhrali, ale netreba ich podceniť, každému môžu narobiť problémy. Veľa napovie už úvodný zápas s Nemeckom. Našou túžbou je kvalifikovať sa na európsky šampionát do Macedónska," povedal pre agentúru SITA tréner kadetiek SR Peter Sabadka. Jeho zverenky si svoju výkonnosť otestovali v dvoch medzištátnych stretnutiach v Česku (21:21 a 31:21).

Nominácia hádzanárok Slovenska na kvalifikáciu ME 2009 hráčok do 17 rokov:

brankárky: Adriana Medveďová (UDHK Nitra), Martina Zemanovičová (HK Štart Trenčín), Lucia Gubíková (Iuventa Michalovce)

pivotky: Adriana Vasilenková (HK Štart Trenčín), Katarína Feňovčíková (Iuventa Michalovce), Zuzana Bachratá (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídla: Petronela Kováčiková (HK Bradlan Brezová pod Bradlom), Mária Straková (Györ/Maď.), Diana Tomašechová (ŠKP Bratislava)

spojky: Simona Szarková (HK Slovan Duslo Šaľa), Nikola Rácková (HKM Šurany), Monika Rajnohová (HK Štart Trenčín), Marianna Rebičová (Iuventa Michalovce), Iveta Mičiniková, Eva Minarčíková (obe MHK Bytča), Jasmína Vargová (UDHK Nitra)

Program 3. kvalifikačnej skupiny (6. - 8. 3. 2009, Michalovce):

piatok 6. 3.: 16.00 h Rakúsko - Švajčiarsko, 18.00 Slovensko - Nemecko

sobota 7. 3.: 13.00 Nemecko - Rakúsko, 15.00 Švajčiarsko - Slovensko

nedeľa 8. 3.: 9.30 Nemecko - Švajčiarsko, 11.30 Slovensko - Rakúsko

Súvisiace články