Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Kadeti SR nie sú favoritmi, úspechom bude prvá osmička

SITA|Publikované 6. aug 2008 o 13:18

BRATISLAVA 6. augusta (SITA) - Letné mesiace sú v hádzanárskom kalendári tradične vyhradené šampionátom rôznych mládežníckych kategórií. V roku 2008 sa ako posledné v poradí dostali na rad majstrovstvá ...

BRATISLAVA 6. augusta (SITA) - Letné mesiace sú v hádzanárskom kalendári tradične vyhradené šampionátom rôznych mládežníckych kategórií. V roku 2008 sa ako posledné v poradí dostali na rad majstrovstvá Európy hráčov do 18 rokov, ktoré sa od 8. do 17. augusta uskutočnia v Česku. Dejiskami zápasov najlepšej šestnástky tímov starého kontinentu budú športové haly v brnianskej mestskej časti Královo Pole.

Na ME sa zúčastnia aj slovenskí reprezentanti, ktorých májový žreb zaradil do základnej C-skupiny. Ich súpermi budú postupne Španielsko (piatok 8. 8. o 15.30 h), Chorvátsko (sobota 9. 8. o 14.30 h) a Maďarsko (nedeľa 10. 8. o 16.30 h). "Naša skupina sa javí ako veľmi silná. Pokiaľ ide o informácie o súperoch, Španielov máme zmapovaných, s Maďarmi sme hrali v nedávnej kvalifikácii a prehrali sme 31:34, Chorvátov uvidíme priamo na šampionáte. My nepatríme medzi favoritov, pre nás by bol postup medzi najlepšiu osmičku úspechom. Atmosféra v družstve je dobrá, chalani sú fit a cítiť z nich odhodlanie," uviedol pre agentúru SITA pred štvrtkovým odchodom tréner kadetov SR Dušan Timko. So svojimi zverencami absolvoval sústredenia v Modre, Košiciach a záverečná príprava sa uskutočnila opäť v Modre. "Odohrali sme prípravné zápasy s našou juniorskou reprezentáciou, v utorok sme zdolali mužov Modry a v stredu nás preverí bratislavský ŠKP. Žiaľ, chýba nám medzinárodná konfrontácia," poznamenal Timko, ktorý bude mať v Brne k dispozícii 16-členný káder. V porovnaní s májovým turnajom 7. kvalifikačnej skupiny v Latisane, na ktorom mladí Slováci obsadili v konkurencii Maďarska, domáceho Talianska a Arménska 2. miesto, prišlo v zložení výberu k jedinej zmene, keď Antona Hároníka nahradil Jozef Šramko.

"Nemáme v družstve výrazné individuality, preto sa budeme spoliehať na kolektívne výkony. Myslím si, že sme nominovali momentálne to najlepšie, čo na Slovensku v tejto vekovej kategórii máme. Nemali sme veľké možnosti na výber, citeľný je najmä nedostatok ľavákov," dodal reprezentačný kouč.


Zloženie základných skupín na ME v hádzanej hráčov do 18 rokov v Česku (Brno, 8. - 17. 8. 2008):

A-skupina: Francúzsko, Nórsko, Slovinsko, Srbsko

B-skupina: Česko, Dánsko, Fínsko, Island

C-skupina: Chorvátsko, Španielsko, Maďarsko, Slovensko

D-skupina: Bosna a Hercegovina, Nemecko, Rusko, Švédsko


Nominácia kadetov Slovenska na ME 2008 hráčov do 18 rokov:

Brankári: Róbert Töviš (1. MHK Košice), Marián Žernovič (MŠK HANT Považská Bystrica), Pavol Niroda (Tatran Prešov)

pivoti: Martin Bokol (1. MHK Košice), Erik Žilinčík (MŠK HANT Považská Bystrica)

krídla: Štefan Laczkó, Gabriel Hricišon (obaja 1. MHK Košice), Peter Sýkora (Tatran Prešov), Dominik Krok (MHC EDYMAX Bardejov)

spojky: Peter Masica (HG Oftersheim/Nem.), Martin Dani (1. MHK Košice), Marek Hustý (TJ Štart Nové Zámky), Viliam Hurtiš, Tomáš Vallo (MŠK HANT Považská Bystrica), Norbert Müller, Jozef Šramko (obaja Tatran Prešov)


Program C-skupiny (Brno - Královo Pole, hala 2):

piatok 8. 8.: 13.30 h Chorvátsko - Maďarsko, 15.30 Španielsko - Slovensko

sobota 9. 8.: 14.30 h Slovensko - Chorvátsko, 16.30 Maďarsko - Španielsko

nedeľa 10. 8.: 14.30 h Chorvátsko - Španielsko, 16.30 Maďarsko - Slovensko


Súvisiace články