Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Kadeti SR aj od Chorvátov s prídelom

SITA|Publikované 9. aug 2008 o 18:27

BRNO 9. augusta (SITA) - Hádzanári Slovenska po piatkovej hladkej prehre so Španielskom 20:34 ťahali na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Brne (8. - 17. 8. 2008) opäť za kratší koniec. V sobotňajšom ...

BRNO 9. augusta (SITA) - Hádzanári Slovenska po piatkovej hladkej prehre so Španielskom 20:34 ťahali na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Brne (8. - 17. 8. 2008) opäť za kratší koniec. V sobotňajšom zápase C-skupiny podľahli chorvátskym rovesníkom vysoko 26:41 (9:21). Zverencom kouča Dušana Timka tak v tabuľke naďalej patrí bez zisku bodu posledná 4. priečka a už sú bez šance na postup medzi osem najlepších tímov šampionátu. Mladí Slováci zakončia vystúpenie v základnej skupine v nedeľu 10. 8. o 16.30 h duelom s Maďarskom, v ktorom pôjde o 3. priečku v tabuľke.

"Chorváti boli nad naše sily a dnes jednoznačne lepším tímom. Prevýšili nás vo všetkých hádzanárskych ukazovateľoch, či už v rýchlosti, obrannej činnosti alebo premieňaní šancí. Opäť sa prejavil náš hendikep - chýbajúca konfrontácia na medzinárodnej úrovni. Chlapcom nemôžem uprieť bojovnosť, ale kvalita bola na strane súpera. Prísnejšie kritériá zniesol len výkon nášho najlepšieho strelca Masicu," uviedol pre agentúru SITA tréner kadetov SR Dušan Timko.

Slovensko - Chorvátsko 26:41 (9:21)

Zostava a góly SR: Rób. Töviš, Žernovič - Bokol, Žilinčík 2, Laczkó 1, Sýkora, D. Krok 2, P. Masica ml. 8/1, Dani 2, Hustý 1, Hurtiš 4, Vallo 3, Müller 3, Šramko

pok. hody: 2/1 - 6/3, vylúčení: 6 - 9, rozhodovali: Ben-Dan a Faran (obaja Izr.), 200 divákov

Slováci nestačili na favorita už hneď od úvodných minút, keď nedokázali vzdorovať rýchlej a efektívnej hre súpera. Chorváti už v 6. min získali štvorgólový náskok (5:1), ktorý v priebehu I. polčasu zvýšili až na dvanásť gólov (21:9). Zverenci trénera Timka po zmene strán síce zlepšili svoj výkon, ale druhú hladkú prehru na ME už neodvrátili.

Maďarsko - Španielsko 29:32 (14:15)