Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Juventus plánuje predĺžiť zmluvu s Cristianom Ronaldom. Vylepší mu aj plat

Cristiano Ronaldo strieľa gól hlavou. (Autor: TASR)
SITA|1. jan 2020 o 18:05

K podpisu by mohlo dôjsť v priebehu jarnej časti sezóny.

BRATISLAVA.Taliansky futbalový klub Juventus Turín má v pláne ponúknuť portugalskému útočníkovi Cristianovi Ronaldovi predĺženie kontraktu do 30. júna 2023. V tom čase by mal hviezdny zakončovateľ už 38 rokov.

Ako referuje web britského denníka Daily Mail, funkcionári Juventusu chcú zároveň 5-násobnému najlepšiemu futbalistovi sveta vylepšiť aktuálne finančné podmienky, ktoré sa momentálne pohybujú na úrovni 35 miliónov eur ročne.

Súčasná zmluva Ronalda s turínskym klubom platí do konca sezóny 2021/2022 a rodák z Madeiry niekoľkokrát vyslovil presvedčenie, že má ešte pred sebou niekoľko sezón na najvyššej úrovni.

Ako referuje talianske periodikum Corriere dello Sport, tému najbližšej futbalovej budúcnosti stihol prebrať s agentom Jorgem Mendesom pred niekoľkými dňami počas odovzdávania ocenení Globe Soccer Awards v Dubaji, kde si prevzal individuálnu poctu pre hráča roka 2019.

Športový riaditeľ Juventusu Fabio Paratici si je údajne veľmi dobre vedomý Ronaldovho prínosu pre mužstvo a chce mu ponúknuť nový 3-ročný kontrakt s možnosťou predĺženia spolupráce o ďalších 12 mesiacov.

Podľa portálu Daily Mail by k podpisu nového pracovného dokumentu mohlo dôjsť v priebehu jarnej časti aktuálneho ročníka.

Súvisiace články