Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Jurinyi: Káder máme kvalitný, len to musí všetko fungovať

Tréner HK Poprad Roman Stantien (vľavo) chce z mužsstva dostať maximum. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|Publikované 13. sep 2018 o 22:00

Popradčania chcú vyhrávať a ísť vyššie ako vlani.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad vstúpia do nového ročníka Tipsport ligy súbojom na ľade vicemajstra z Trenčína.

Kamzíci majú už takmer kompletný káder, vedenie klubu ešte pracuje na príchode jedného útočníka, ktorý by sa mohol k tímu pripojiť v priebehu sezóny.

Štadión Popradčanov prešiel počas leta úpravami, ktoré sa týkali najmä ľadovej plochy, no aktuálne je už všetko pripravené na prvý zápas.

Poslednými posilami, ktoré prišli do popradského mužstva boli slovinský brankár Luka Gračnar a slovenský reprezentačný obranca Lukáš Kozák.

„Museli sme reagovať na situáciu, ktorá sa vyskytla na brankárskom poste, keď sa zranil Vlado Kováč. Hľadali sme adekvátnu náhradu, čo nebolo jednoduché a Gračnar sa nám javil ako ideálna voľba. Sme radi, že sme sa dohodli a myslím si, že už ukázal svoje kvality. Čo sa týka Lukáša Kozáka, boli sme spolu dlhšie v kontakte, tešíme sa, že je v našom tíme. Myslím si, že ideálne vystužil naše obranné rady a rovnako aj on ukazuje, že sa mu u nás zatiaľ darí. Hľadáme ešte jedného útočníka, uvidíme koho sa nám podarí priviesť v priebehu sezóny. Máme aj mladých šikovných chlapcov, takže budeme sledovať, ako sa im bude dariť,“ povedal riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Nový ľad aj ozvučenie

Zmenami neprešiel iba káder Popradčanov, ale aj štadión, na ktorom bolo potrebné kompletne vymeniť chladiaci systém ľadovej plochy a rekonštrukciu si vyžiadala aj kotolňa.

„Aktuálne už dolaďujeme posledné detaily z hľadiska marketingových plnení, aby to bolo všetko pripravené na prvý domáci zápas, ktorý nás čaká v nedeľu. Myslím si, že sa to bez problémov stihne. Ľudia sa môžu tešiť, ľad je skutočne kvalitný a podarilo sa urobiť aj nové ozvučenie štadióna,“ uviedol Jurinyi.

Pre fanúšikov bude počas domácich zápasov pripravených viacero zaujímavých atrakcií.

„Máme už predbežne dohodnutú spoluprácu s dievčatami ice girls, ktoré budú chodiť na ľadovú plochu počas reklamných prestávok. Chceme ešte rozšíriť fan zónu, aby mali fanúšikovia viac možností ako tráviť čas v priebehu prestávok. Je to samozrejme mierené najmä pre mladších, aby sa mali kde vyblázniť.“

V lige nebude slabý súper

Pred pár dňami Slovenský zväz ľadového hokeja definitíve potvrdil udelenie licencie pre Popradčanov, ktorí tak môžu štartovať v najvyššej domácej súťaži.

„Priznám sa, že som sa toho neobával, čakali sme už len na rozhodnutie, ktoré malo prísť z registra, ktorý je v štátnej moci. Vedeli sme, že to nemôžeme nijakým spôsobom urýchliť a bola to len otázka času. Som rád, že to napokon dopadlo dobre a nemusíme dva dni pred začiatkom ligy riešiť, či to bude alebo nie.“

Ambície kamzíkov pred novým súťažným ročníkom Tipsport ligy nie sú prehnane vysoké, no rozhodne nechcú byť iba do počtu.

„Osobne si myslím, že do ôsmeho až desiateho miesta to bude mimoriadne vyrovnané, pretože každé mužstvo sa posilnilo a nemyslím si, že v lige bude nejaký slabý súper. Keby som nechcel vyhrávať a nemal najvyššie ciele, určite by som túto prácu nerobil. Káder máme kvalitný, len to musí všetko fungovať. Pevne verím, že sa nám vyhnú zranenia a chlapci do toho dajú všetko,“ povedal Jurinyi.

Stantien: Príprava splnila svoju úlohu

Tréner popradských hokejistov Roman Stantien vyjadril spokojnosť s prípravou, ktorá bola fyzicky náročná a intenzívna.

„Myslím si, že jednoznačne splnila svoju úlohu a to, čo sme od nej očakávali. Potešilo ma, že chlapci boli na seba dostatočne tvrdí a brali celú prípravu veľmi profesionálne. Som rád, že sa zodpovedne stavali k všetkým svojim povinnostiam,“ skonštatoval Stantien.

Popradu sa podarilo vyhrať Tatranský pohár, kde domáci tím predvádzal veľmi dobré výkony.

„Verím, že naša forma vygraduje už teraz, na začiatku ligy. Myslím si, že sme na turnaji predviedli dobrý herný prejav, ale každý zápas je iný. Teraz náš ale čakajú náročnejšie zápasy, pretože príprava je vždy o niečom inom. Nepozeráme sa dozadu, ale už len na to, čo nás čaká,“ povedal tréner kamzíkov.

Maďari ho prekvapili

S kádrom ako takým je Stantien spokojný. V mužstve je viacero ostrieľaných a skúsených hráčov, ktorí sú doplnení mladými chlapcami.

„Povedal by som, že v rámci možností, ktoré Poprad má, je mužstvo dobre poskladané. Treba však povedať, že aj ďalších sedem alebo osem tímov sa tiež veľmi intenzívne posilnilo. Liga môže byť veľmi vyrovnaná a zaujímavá.“

Popradčania si v rámci Vyšehradského pohára zmerali sily s troma maďarskými celkami a vo všetkých dueloch sa tešili z víťazstva.

„Priznám sa, že Maďari ma dosť prekvapili svojou hrou. Majú tam veľa Kanaďanov a celkovo legionárov. Rozhodne to nebude žiadna sranda hrať proti nim. Navyše ešte neboli v plnej sile a určite im pribudnú nejaké posily. Podľa mňa budú rovnocenným partnerom v našej lige,“ uviedol Stantien.

V úvodnom zápase novej sezóny cestujú zverenci trénera Stantiena na ľad Trenčína.

„Potešilo by ma, keby sme tam vyhrali, ale na druhej strane máme rešpekt pred tým ako Trenčania dohrali tú predošlú sezónu. Je to vicemajster republiky a hrajú veľmi dobrý a pekný hokej. My chceme vyhrávať a určite chceme ísť vyššie ako minulý rok, takže inej cesty ako porážať silných súperov niet.“

Káder HK Poprad:

Brankári: Tomáš Vošvrda, Luka Gračnar.

Obrancovia: Štefan Fabian, Joona Erving, Arturs Salija, Marcel Petran, Ján Ťavoda, Simon Karlsson, Boris Česánek, Lukáš Kozák, Daniel Brejčák.

Útočníci: Radoslav Macík, Marek Zagrapan, Dávid Bondra, Samuel Mlynarovič, Matúš Paločko, Peter Kundrík, Radomír Heizer, Rastislav Václav, Samuel Takáč, Patrik Svitana, Lukáš Olejník, Patrik Koyš, Lukáš Paukovček, Jindřich Abdul, Peter Bjalončík.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.