Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Jurčina sa zranil, o štarte na MS rozhodne klub

Milan Jurčina (Autor: SITA/AP)
SITA|31. mar 2011 o 10:47

"Pocítil som, ako mi v nej niečo puklo," povedal po zranení priťahovača pravej nohy skúsený obranca. MS na Slovensku sú pre hokejistu NY Islanders otázne.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca New Yorku Islanders Milan Jurčina je opäť zranený. Rodák z Liptovského Mikuláša si už do konca sezóny v NHL nezahrá a o jeho štarte na blížiacich sa majstrovstvách sveta rozhodne generálny manažér "ostrovanov" Garth Snow.

Z ľadu mu museli pomáhať dvaja spoluhráči. Zranenie nie je až také vážne

"V utorok som si na tréningu poranil priťahovač pravej nohy. Bol už koniec tréningu, keď pri pohybe dopredu mi ušla noha a pocítil som, ako mi v nej niečo puklo. Hneď som vedel, že je zle. Z ľadu mi museli pomôcť dvaja spoluhráči a potom som putoval na vyšetrenie do nemocnice."

"Našťastie to nie je až také vážne, ako si doktori najskôr mysleli. Pauzu odhadujú na týždeň, prípadne dva. Zvyšné zápasy v základnej časti už určite nestihnem, no na majstrovstvách sveta by som mal byť k dispozícii."

"Všetko sa však bude odvíjať od rozhodnutia generálneho manažéra Islanders Gartha Snowa, ktorý by mi mohol štart na šampionáte zatrhnúť. Ak ma však pustí, moja účasť by nemala byť ohrozená," skonštatoval pre denník Šport Milan Jurčina.

Dvadsaťsedemročný bek naposledy absentoval v zostave Islanders na prelome februára a marca, keď mal problémy so slabinami. Pre problémy so zlomeným zápästím a poraneným stehenným svalom už skôr vynechal 26 zápasov. Slabiny ho zradili aj v minulom ročníku, keď po vancouverskom olympijskom turnaji musel absolvovať operáciu a sezóna sa pre neho predčasne skončila.

Divné zranenia

"Tento rok bol naozaj divný, keďže chvíľu som hral a potom zase nie. Z tohto pohľadu to bolo frustrujúce. Všetky zranenia boli pritom ´prkotiny´, ktoré mi napríklad vôbec neprekážali pri chôdzi, ale len pri korčuľovaní," objasňoval obranca, ktorý prišiel pred sezónou do Islanders ako voľný hráč, podpísal zmluvu na jednu sezónu, no ešte v januári ju predĺžil o ďalší rok.

Ak všetko dobre dopadne, mal by sa Jurčina hlásiť trénerovi slovenskej reprezentácie Glenovi Hanlonovi 17. apríla.

"Letieť na Slovensko by som mal 14. alebo 15. apríla. Potrebujem si ešte povybavovať niektoré veci, dať si do poriadku apartmán aj auto. Po prílete by som chcel prísť na dva dni domov do Mikuláša a potom od sedemnásteho sa zapojiť do prípravy. "

"S trénerom Hanlonom sme sa dohodli, že ak všetko pôjde podľa plánu, mal by som pred šampionátom odohrať aj jedno prípravné stretnutie - buď s Rakúskom alebo s Bieloruskom."

1-2 týždne bez korčuľovania

"Teraz budem týždeň až dva bez kontaktu s ľadom, čaká ma rehabilitácia, ale s korčuľovaním by som chcel začať ešte tu v Amerike," skonštatoval obranca, ktorý si obliekol reprezentačný dres na posledných dvoch olympijských turnajoch v roku 2006 v Turíne a v roku 2010 vo Vancouvri, aj na dvoch svetových šampionátoch v roku 2006 a 2007.

V najcennejšom drese má na konte 30 zápasov a 3 góly. Pod Glenom Hanlonom však neodohral zatiaľ ani jedno stretnutie.

Keďže Islanders už dávnejšie prišli aj o teoretickú o šancu hrať v play-off, na svetový šampionát na Slovensko by z tohto tímu malo zamieriť viac hráčov.

"Za Kanadu by mal hrať John Tavares, v bránke USA by sa mohol objaviť Al Montoya. Nad účasťou rozmýšľajú aj Čech Radek Martínek a Dán Frans Nielsen."

"Za Švajčiarov však nemôže hrať obranca Mark Streit, ktorý bol zranený a náš generálny manažér mu zakázal štart na MS," poznamenal pre denník Šport Jurčina, ktorého už definitívny zápis v NHL v sezóne 2010/11 je 46 zápasov, 17 bodov (4+13), štyri "mínusky" a 30 trestných minút.

Súvisiace články