Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Juniori SR v Brašove na 15. mieste

SITA|Publikované 2. aug 2008 o 22:35

BRAŠOV 2. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov obsadila na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) konečné 15. miesto. Zverenci trénera Jána Hruščáka sa ...

BRAŠOV 2. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov obsadila na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) konečné 15. miesto. Zverenci trénera Jána Hruščáka sa s účinkovaním na šampionáte rozlúčili víťazstvom, keď v sobotňajšom dueli o 15. priečku zdolali v Brašove rovesníkov z Chorvátska tesne 31:30 (15:15), čím svojmu súperovi odplatili utorkovú prehru 29:40 zo skupiny o 9. - 16. miesto.

"Každé víťazstvo na ME sa cení. Dnes sme takmer celý zápas viedli. V prvom polčase sme mali dobrú obranu, za ktorou chytal spoľahlivo Popčák. Po zmene strán sme mali jednu slabšiu chvíľku, ale rýchlo sme sa otriasli a napokon zaslúžene zvíťazili. Samorezjme, pred šampionátom sme mali iné predstavy o našom účinkovaní. V niektorých dueloch mi chýbalo väčšie kolektívne oduševnenie, najmä za nepriaznivého stavu. V posledných dvoch dueloch však chalani zabojovali a vylepšili našu zápasovú bilanciu - ak berieme do úvahy výsledky v riadnom hracom čase - na jedno víťazstvo, jednu remízu a päť prehier," povedal pre agentúru SITA tréner juniorov SR Ján Hruščák.

Výsledky - sobotňajší súhrn:

zápas o 5. miesto: Španielsko - Rumunsko 34:30 (17:14)

zápas o 7. miesto: Portugalsko - Česko 35:27 (20:14)

zápas o 9. miesto: Rusko - Maďarsko 32:31 po predĺžení (27:27, 13:13)

zápas o 11. miesto: Poľsko - Srbsko 30:34 (16:17)

zápas o 13. miesto: Slovinsko - Estónsko 35-26 (18:15)

zápas o 15. miesto (Brašov):

Slovensko - Chorvátsko 31:30 (15:15)

Zostava a góly SR: Popčák, Dulina - Berner 5, P. Hruščák, Styrančák 2, Kopčo 3, Sivák 2, Maroš Baláž 8, Firit 1, Guzy, Mokriš 2, Kuchárik 5, Auer 1, T. Urban 2

Najviac gólov za Chorvátsko: Bogunovič 8, Tarabocha 6

pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Alijev a Aghakišijev (obaja Azerb.), 100 divákov

Slováci mali tradične dobrý vstup do zápasu. Až do 18. min vyhrávali dvoj- až štvorgólovým rozdielom. Potom však na niekoľko minút prevzali taktovku Chorváti a otočili stav na 15:13 vo svoj prospech. Zverenci trénera Jána Hruščáka však zmobilizovali sily a vďaka Popčákovi do prestávky vyrovnali na 15:15. V druhom polčase sa slovenskému družstvu darilo eliminovať zbrane majstrov Európy do 18 rokov spred dvoch rokov a tri minúty pred koncom vyhrávali už o 4 góly. Potom sa však akoby zľakli víťazstva, no Chorváti sa dokázali dotiahnuť iba na rozdiel jediného gólu (31:30).