Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Jubilejný 25. triumf Kuitunenovej, Procházková 23.

SITA|Publikované 31. dec 2008 o 14:54

Suverénnou víťazkou silvestrovského behu žien na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom, ktorý bol štvrtou etapou III. ročníka prestížneho seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski (TdS), sa stala Fínka Virpi Kuitunenová.

NOVÉ MESTO NA MORAVE.

Tridsaťdvaročná obhajkyňa celkového prvenstva vo Svetovom pohári z posledných dvoch sezón, bronzová medailistka zo ZOH 2006 v tímšprinte a trojnásobná majsterka sveta dosiahla svoje jubilejné 25. prvenstvo v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie Svetového pohára, z toho šieste v seriáli TdS. O 37,6 s predstihla svoju krajanku Aino Kaisu Saarinenovú, bronz si vybojovala Nórka Marit Björgenová. Virpi Kuitunenová urobila výrazný krok k obhajobe svojho celkového triumfu v TdS z prvého ročníka zo sezóny 2006/07, vlani skončila druhá. Jediná Slovenka v 45-člennom štartovom poli Alena Procházková obsadila 23. miesto, keď za Kuitunenovou zaostala o 2:06,0 min.