Turnaj v Poprade má prvého slovenského víťaza, titul získal Kovalík

Jozef Kovalík. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. jún 2018 o 16:34

Slovák vo finále zdolal Belgičana De Greefa.

POPRAD - finále:

(dotácia 64 000 eur + hospitality, antuka)

Jozef Kovalík (4-SR) - Arthur De Greef (Belg.) 6:4, 6:0

/za 70 minút/

POPRAD. Slovenský tenista Jozef Kovalík sa stal víťazom ATP challengeru Poprad-Tatry. V sobotňajšom finále dvojhry zdolal ako štvrtý najvyššie nasadený hráč Belgičana Arthura De Greefa vo dvoch setoch 6:4, 6:0.

Zápas trval 70 minút.

Kovalík je prvým slovenským víťazom

Kovalík získal tretí singlový titul na ATP Challenger Tour, prvý od apríla 2016, keď nenašiel premožiteľa v Neapole. Aj tam zdolal vo finále De Greefa.

V prvom sete som mal pomalší rozbeh, ale v druhom to už išlo. V ňom mi vyšlo asi všetko.


Jozef Kovalík, slovenský tenista

Kovalík (150. v rebríčku ATP) sa stal prvým slovenským víťazom v 16-ročnej histórii antukového challengeru na východe Slovenska.

Jeho prvých dvanásť ročníkov odohrali v Košiciach a teraz už štvrtý rok je centrom podujatia Poprad.

Dosiaľ jediným slovenským finalistom v singlovej súťaži bol Norbert Gombos, v roku 2014 ešte v Košiciach prehral s Kanaďanom Frankom Dancevicom.

V rebríčku sa posunie na 115. miesto

Z Popradu si Kovalík odnáša prémiu 9200 eur a 90 bodov do svetového rebríčka ATP Entry. V jeho online vydaní sa posunul na 115. miesto.

"V prvom sete som mal pomalší rozbeh, ale v druhom to už išlo. V ňom mi vyšlo asi všetko," povedal Kovalík po víťaznom finále.

"Som rád, že sa mi podarilo triumfovať v domácom prostredí. Takisto ma teší, že som prvý Slovák, ktorý vyhral tento turnaj. Najťažším zápasom na turnaji bol pre mňa ten proti Safwatovi, ktorý trval skoro štyri hodiny."

Nachádzate sa tu: