Johannes Thingnes Bö vyhral šprint v Kontiolahti, Fourcade získal malý glóbus

Johannes Thingnes Bö vyhral preteky s hromadným štartom v Novom Meste na Morave. (Autor: Petr David Josek - TASR/AP)
SITA|12. mar 2020 o 17:39

Slovenskí biatlonisti nebodovali.

Svetový pohár v biatlone 2019/2020 - Kontiolahti (Fínsko)

Šprint mužov na 10 km:

1.Johannes Thingnes BöNórsko22:27,8 min (0 tr. okr.)
2.Martin FourcadeFrancúzsko+21,1 s (0)
3.Émilien JacquelinFrancúzsko+22,3 (0)
4.Vetle Sjaastad ChristiansenNórsko+30,6 (0)
5.Tarjei BöNórsko+34,0 (0)
6.Benedikt DollNemecko+34,1 (1)
63.Šimon BartkoSlovensko+2:29,0 min (2)
84.Michal ŠimaSlovensko+3:11,4 (3)
97.Matej BalogaSlovensko+4:29,3 (3)

BRATISLAVA. Nór Johannes Thingnes Bö ovládol štvrtkové preteky v šprinte na 10 km v rámci 8. kola Svetového pohára biatlonistov vo fínskom stredisku Kontiolahti.

Dvadsaťšesťročný pretekár triumfoval s náskokom 21,1 s pred druhým Martinom Fourcadom.

Francúza to však nemuselo mrzieť, keď týmto umiestnením spečatil tohtosezónny zisk malého krištáľového glóbusu v šprinte. Tretí skončil ďalší Francúz Émilien Jacquelin (+22,3 s).

V akcii boli aj traja slovenskí reprezentanti. Najlepšie sa darilo Šimonovi Bartkovi, ktorý sa umiestnil na 63. priečke s mankom 2:29,0 min.

"Podmienky boli veľmi dobré. Bolo to vyrovnané. Na strelnici to nebola úplná katastrofa, ale mohlo to byť lepšie. Trošku ma mrzí posledná rana na ´stojke´. Bežalo sa mi lepšie, ako som očakával," povedal Bartko v reakcii pre RTVS. Michal Šima obsadil 84. pozíciu a Mateja Balogu klasifikovali na 97. mieste.

Priebežné poradie vo Svetovom pohári (po 20 z 21 pretekov)