Jindřichov Hradec remizoval so Šaľou

SITA|25. okt 2008 o 21:03

6. kolo slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 6. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

HK Slávia Partizánske - DHC Slavia Praha 30:31 (13:12)

Najviac gólov: Hodošková 7, Kalmárová 7/3, Hrmová 7/2 - Štolfová 8, Keclíková 7/4, Crhová 5

Pok. hody: 6/5 - 4/4, vylúčené: 5 - 5, ČK: Jonášová (Slavia) za hrubý faul, rozhodovali: Barborík a Rondoš (obaja SR), 350 divákov

Vo vynikajúcom a bojovnom stretnutí, ktoré sa pre oneskorený príchod pražského tímu začal s hodinovým sklzom, sa družstvá striedali vo vedení. Z tesného víťazstva sa však napokon tešili hosťujúce hráčky. Oba tímy podržali najmä brankárky. O výsledku sobotňajšieho merania síl rozhodla skutočnosť, že mladé hráčky Partizánskeho v 46. min viedli 24:21, no po ich hrubých chybách v 49. min už na ukazovateli skóre svietil stav 24:25. Hostky napokon zvíťazili o jediný gól 31:30. Diváci po skončení duelu odmenili obe družstvá potleskom.

Casta Sokol Písek - HC Britterm Veselí nad Moravou 25:29 (10:15)

Najviac gólov: Borovská 11/2, I. Luzumová 9/3, Dvořáková 3 - Handlová 6/1, Štěrbová 5/1, Vinjatinská 5

Pok. hody: 6/5 - 5/3, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 225 divákov

Stretnutie malo vyrovnaný priebeh až do 20. min prvého polčasu, keď si za stavu 7:7 hosťujúce hráčky šnúrou troch gólov vytvorili rozhodujúci náskok. Ten si už hádzanárky Veselí nenechali vziať a napokon sa tešili z víťazstva 29:25.

DHK Zora Olomouc - ŠKP Bratislava 26:24 (13:12)

Najviac gólov: Hejtmánková 7/4, Hrbková 5, Kelarová a Tomečková po 4 - P. Beňušková 6/2, Porubská 4, M. Školková a Štetáková po 3

Pok. hody: 4/4 - 4/2, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Skružný a Kavulič (obaja ČR), 200 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí solídnej úrovne sa z víťazstva napokon tešili domáce hráčky, ktoré o svojom víťazstve rozhodli v poslednej desaťminútovke. Vtedy päťgólovou šnúrou otočili stav z 19:21 na 24:21 a svoj náskok si už následne Olomoučanky udržali.

TJ Házená Jindřichov Hradec - HK Slovan Duslo Šaľa 25:25 (10:11)

Najviac gólov: Martínková 9/1, Pilařová 5/3, I. Matoušková 5/1 - P. Popluhárová 9/5, Trochtová a Pileková po 4, Martanovičová 4/1

Pok. hody: 7/6 - 6/6, vylúčené: 7 - 8, ČK: Martanovičová za tri vylúčenia a J. Braunová (obe Šaľa), rozhodovali: Horák a Bečička (obaja ČR), 600 divákov

Stretnutie sa po napínavom priebehu napokon skončilo spravodlivou remízou. V priebehu prvého polčasu si domáce hádzanárky síce viackrát vypracovali dvojgólový náskok, no do kabín išli s tesným vedením 11:10 hráčky Šale. Po zmene strán viedli v 55. min hostky o tri góly. V poslednej minúte si tréner Jindřichovho Hradca zobral oddychový čas a domáce vzápätí znížili na rozdiel jediného gólu. Sedem sekúnd pred koncom stratilo Duslo loptu a následne faulovali v bránkovisku Kohoutovú. Martínková následne premenila pokutový hod a rozhodla tak o konečnej remíze.