Jaškin si pripísal prvý bod od návratu do NHL. Potreboval 11 zápasov

Oh My Hockey|11. nov 2021 o 08:07

Dmitrij Jaškin bol v posledných dvoch sezónach jedným z najlepších hráčov KHL. Za Dinamo Moskva odohral 117 zápasov a zaknihoval 123 bodov, v sezóne 2019/20 si dokonca vyslúžil ocenenie najužitočnejší hráč KHL.

Predtým pôsobil v NHL, kde sa nikdy naplno nepresadil. Skúšal to v St. Louis Blues aj Washingtone Capitals. Po úspešných rokoch v Rusku sa rozhodol, že dá zámorskej súťaži ďalšiu šancu.

V lete sa upísal Arizone Coyotes na rok, pričom si zarobí 3 200 000 dolárov a v zmluve má modifikovanú klauzulu o nevymeniteľnosti. Yotes sú však jasne najhorším tímom súťaže. A Jaškin po návrate takisto nehviezdi, dva duely dokonca presedel ako zdravý náhradník.

Potreboval jedenásť zápasov na prvý bod. Ten zaknihoval dnes v noci pri prehre 2:5 proti Minnesote Wild. Asistoval Andrewovi Laddovi. Coyotes zatiaľ strelili dokopy iba 21 gólov, z ostatných tímov nemá nik menej ako 27.

Od Jaškina sa očakáva vyšší prínos nielen podľa mena a peňazí, ktoré poberá. V štatistike Corsi je tretím najlepším hráčom tímu, v tvorení gólových šancí šiestym. V priemere hrá 15 minút a 49 sekúnd na zápas.

Jeho návrat do NHL zatiaľ neukázal, že sa tu niekedy naplno uchytí. V sezóne pred odchodom do KHL odohral 37 zápasov so ziskom 8 (2+6) bodov. Jeho bodovým maximom v zámorskej profilige je 18 bodov zo sezóny 2014/15. Celkovo v 314 stretnutiach v NHL zaknihoval 70 (27+43) bodov.

Jubilejný stý bod dnes oslavuje jeho krajan Ondřej Kaše. Ten sa gólovo presadil v zápase Toronta proti Philadelphii. Asistoval mu ďalší Čech, David Kämpf.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: