Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Má úspešnosť vyše 95 percent. Halák je lídrom štatistík NHL

Jaroslav Halák. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 4. nov 2018 o 08:35

Slovenský brankár odchytal zatiaľ osem zápasov.

NHL 2018/2019 - štatistiky brankárov:

Percentuálna úspešnosť zákrokov:

1.Jaroslav HalákBoston95,2 %
2.Pekka RinneNashville94,8 %
3.Thomas GreissNY Islanders94,4 %
4.Devan DubnykMinnesota93,7 %
5.Semyon VarlamovColorado93,6 %
6.John GibsonAnaheim93,6 %

Priemer gólov na zápas:

1.Jaroslav HalákBoston1,45
2.Pekka RinneNashville1,63
3.Thomas GreissNY Islanders1,85
4.Andrej VasilevskijTampa Bay1,98
5.Devan DubnykMinnesota2,07
6.Antti RaantaArizona2,10

BOSTON. Slovenský gólman Bostonu Bruins Jaroslav Halák sa zaradil na čelo brankárskych štatistík celej hokejovej súťaže NHL.

Rodák z Bratislavy odchytal dosiaľ osem stretnutí a je lídrom v úspešnosti zákrokov i počte inkasovaných gólov za zápas.

Tridsaťtriročný Halák sa v doterajšom priebehu sezóny 2018/2019 prezentoval úspešnosťou zákrokov na úrovni 95,20 percenta, v priemere inkasoval 1,45 gólu.

V oboch štatistikách ho z druhého miesta sleduje fínsky brankár Nashvillu Pekka Rinne (94,80 percenta 1,63 gólu).

Slovák dosiahol v aktuálnej sezóne aj dve čisté kontá, o prvé miesto v tabuľke sa delí s Rinnem a Keithom Kinkaidom z New Jersey Devils.

NHL 2018/2019 - štatistiky brankárov:

Percentuálna úspešnosť zákrokov:

MenoKlubZápasyStrelyZákroky
1.Jaroslav HalákBoston823021995,2 %
2.Pekka RinneNashville721019994,8 %
3.Thomas GreissNY Islanders821620494,4 %
4.Devan DubnykMinnesota1033531493,7 %
5.Semyon VarlamovColorado929928093,6 %
6.John GibsonAnaheim1140838293,6 %

Priemer gólov na zápas:

MenoKlubZápasyStrelyZákroky
1.Jaroslav HalákBoston82302191,45
2.Pekka RinneNashville72101991,63
3.Thomas GreissNY Islanders82162041,85
4.Andrej VasilevskijTampa Bay103062861,98
5.Devan DubnykMinnesota103353142,07
6.Antti RaantaArizona92662472,10
Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.